Сисоєнко: Одужання поранених на 80% залежить від вдалої реабілітації

В Україні потрібно створювати адекватні умови для реабілітації поранених бійців, використовуючи вже наявну мережу медичних установ з вiдповiдними вiддiленнями. На цьому наполягає депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

За її словами, успішне відновлення пораненого бійця на 80% залежить саме від ефективності процесу реабілітації, а від лікування – лише 20%. Тому, на переконання Ірини Сисоєнко, санаторні заклади та профільні установи травматології й ортопедії, яких на території України є чимало, мають відкрити двері і надавати максимальну допомогу в посттравматичній та постопераційній реабілітації бійців АТО.

«Відновлювальний етап поранених має стати предметом посиленої уваги, при чому на державному рівні. Профільні комітети й міністерства повинні об’єднати зусилля і розробити для цього реальний механізм втілення. Ми глибоко вдячні волонтерам, які допомагають відправляти поранених на реабілітацію за кордон, але Україна мусить знайти можливість устаткувати медичні заклади й робити це самостійно», – зазначила депутат.

Ірина Сисоєнко звертає увагу, що реабілітувати хворого в іншій країні часто неможливо через його нетранспортабельність. Крім того, постає питання подальшого медичного супроводу пацієнта уже після повернення в Україну.

«Реабілітація вдома – більш ефективна, а устаткувавши медичні заклади тренажерами, апаратами відновлювальної терапії тощо – ми зможемо допомогти більшій кількості поранених. Наприклад, вартість обладнання для відновлення м’язів, яке потрібне одному із київських центрів, становить близько 60 тис. умовних одиниць – це практично еквівалент того, щоб відправити одного пораненого за кордон. Сума не мала, але ж скористатися апаратом зможуть не один, а кілька хворих. І таких прикладів по Україні багато.

Тому важливо одержувати гуманітарну допомогу не ту, яку дають, а цiльову. Саме тi апарати, яких бракує. Тодi ми справді зможемо бути ефективними i комплексно вирішувати питання реабiлiтацiї», – стверджує депутат.

Тому Ірина Сисоєнко переконана, що проведення всіх етапів реабілітації поранених, особливо з травмами опорно-рухового апарату, у рідній країні матиме вищий терапевтичний, соціальний та фінансовий ефект.

Як відомо, депутати фракції Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха, Ірина Сисоєнко та Ярослав Маркевич відвідали військовий шпиталь у Харкові та низку медичних закладів, що спеціалізуються на ортопедії, травматології та відновлювальній терапії з метою забезпечення депутатського контролю за наданням медичної допомоги учасникам АТО.

Iryna Sysoienko
object(WP_Term)#7887 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(4) "News" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(4) "News" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#7888 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(7) "Faction" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(7) "Faction" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
News