Екстрена медична допомога як дзеркало українського управління державою

Сьогодні – 13 квітня, вперше за ініціативи депутата «Самопомочі» Ірини Сисоєнко пройшла нарада з питань екстренної медичної допомоги за участі прем‘єр-міністра.

За діючим законодавством саме уряд відповідає за належний стан медичної допомоги, зокрема роботи «швидких». На сьогодні недофінансування цієї галузі катострафічне.

«Саме в компетенції уряду вирішення таких проблем, як підняття зарплати медичним працівникам, які на «швидких» отримують копійки і не мають надбавок за особливі умови праці – а те, в яких умовах вони мусять працювати і що на медиків трапляються напади ні для кого не секрет! Саме уряд має змінити цей застарілий і ганебний для сучасної краіни автопарк швидких, яким по десятки років, тоді, як в європейських країнах ЗАБОРОНЕНО використовувати машини, старші за п‘ять років. А в нас і п‘ятирічних не знайдеш.
Саме уряд відповідальний за єдину інформаційну систему (єдиний стандарт) для обласних диспетчерських. Зараз не в і області взагалі мають єдині диспетчерські, а ті що є, технічно не можуть об‘єднатись між собою!
І саме уряд має займатися проблемами створення госпітальних округів і це має бути зроблено виключно в інтересах пацієнтів, а не під впливом будь-яких інших факторів!»

За результатами наради Прем‘єр-міністр пообіцяв вирішувати проблему фінансування ЕМД і знайти кошти в держбюджеті.
Протягом місяця урядом має бути підготовлена комплексна державна программа «екстренки», в тому числі і з підняттям зарплат і з виділеними коштами на обладнання, авто та інше.

Ірина Сисоєнко підкреслює:
«Саме на цьому, я наполягаю протягом 2-х останіх років!
Адже питання екстренної допомоги є фундаментом для зменшення смертності, поки запрацює первинка (профілактика, попередження хвороб), рятувати життя українців потрібно зараз.
І я не відійду від цього питання і далі буду продовжувати над цим працювати».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини