«Екстрена медична допомога має бути в пріорітет державної політики та державного фінансування», – Ірина Сисоєнко

Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко ініціювала проведення круглого столу щодо роботи системи ектренної медицини України за участю представників Міністерства охорони здоров’я, народних депутатів, представників регіональних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Світового банку тощо.

«Я дуже рада, що вдалось вперше за одним столом вдалось обговорити все, що стосується подальшої роботи служби екстренної медичної допомоги та ініціативи МОЗ з приводу введення спеціальності «парамедик». Переконана, що будь-які зміни, які стосуються фахівців, мають відбуватись з безпосереднім обговоренням та урахуванням думки професійної медичної спільноти всієї держави! І такий діалог відбувся», – зазначає Ірина Сисоєнко.

Народний депутат наголошує на тому, що потрібно зробити негайно для належного функціонування екстреної медичної допомоги:

1. Внести зміни до державного бюджету України на 2017 рік. Виділити з бюджетної програми «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» окремою бюджетною програмою фінансування оплати праці працівників ЕМД та дофінансувати фонд оплати праці для всіх седичних працівників.

2. Внесення змін до державного бюджету України на 2017 рік. Виділення додаткових коштів на розвиток служби ЕМД в областях (оперативні диспетчерські, закупівля автомобілів швидкої допомоги, поліпшення технічного, медичного обладнання).

3. Прийняття законопроекту № 1164 «Про внесення змін до Закону України «Про екстрену медичну допомогу» щодо встановлення справедливої оплати праці працівникам бригад ЕМД, які не є медичними працівниками.

4. Розширення мережі підстанцій, розташування яких має виходити з кількості населення на території та існуючої мережі закладів охорони здоров’я;

5. Створення відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги на базі лікарень інтенсивного лікування. При визначенні критеріїв до лікарень інтенсивного лікування в рамках госпітальних округів необхідно передбачити створення відділень екстреної (невідкладної) допомоги, які прийматимуть пацієнта від працівників ЕМД та надаватимуть йому першу допомогу на госпітальному етапі;

6. Зміни до законодавства щодо надання спеціального статусу працівникам екстреної медичної допомоги під час виконання ними службових обов’язків (за прикладом поліцейських, журналістів), збільшення кримінальної відповідальності за заподіяння шкоди їхньому життю та здоров’ю.

«Належна робота служби екстреної медичної допомоги – це збереження життя громадян нашої держави, тому вона має бути в пріоритеті державної політики та фінансування.

Працівники ЕМД, відповідно до діючого закону України, мають одержувати обов’язкові надбавки за додаткове навантаження та складні умови праці. Але, на жаль, держава не забезпечила такі кошти у фондах опати праці медиків. Відповідно, лікар невідкладних станів одержує 2500 грн «на руки» – так само, як і водій. Цю ситуацію необхідно терміново змінити, тож ми вимагаємо від уряду перерахунку фонду оплати праці, а також звертатимемось до бюджетного комітету ВРУ із вимогою внести зміни до бюджету та збільшити фінансування в першу чергу фонду оплати праці медичних працівників», – наголошує Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини