Екологічний тероризм Ахметова

Корпорація ДТЕК Рината Ахметова здійснює систематичне порушення та ігнорування вітчизняного екологічного законодавства, загрожуючи таким чином життю і здоров’ю сотень тисяч людей.

Таким чином, корпорація ДТЕК ставить надприбутки свого власника понад усі можливі норми моралі.

Дану ситуацію чудово ілюструють два дуже показові приклади.

1.Випадок перший – провалена екологічна модернізація Придніпровської ТЕС, що розташована в межах міста Дніпра.

Придніпровська ТЕС була приватизована корпорацією ДТЕК у 2011 році. За умовами приватизаційного договору, ДТЕК повинен був здійснити ряд екологічних заходів задля зменшення шкідливого впливу на міську атмосферу з боку даної ТЕС.

Серед іншого вони повинні були побудувати блочні сірко-та азотоочисні установки. Цього зроблено не було, а наприкінці 2015 року викиди твердих часточок в атмосферу перевищували допустиму норму в 9,5 разів.

За весь термін експлуатації Придніпровської ТЕС загальна вага відходів виробництва у вигляді золошлаків становить 20 мільйонів тонн! Тобто фактично, на кожного мешканця міста припадає по 20-тонній фурі.

Не виконавши взяті на себе зобов’язання екологічної модернізації, ДТЕК тепер прагне чергової відстрочки встановлення очисного обладнання та зменшення обсягів допустимих викидів.

Окрім того, позачергові перевірки Державної екологічної інспекції не дають ніякого результату, адже інспекторам не надають належних документів, а також не допускають на всі об’єкти на території ТЕС.

Таке неподобство із блокуванням роботи держорганів відбувалось тричі: у вересні 2016, листопаді 2017 та в серпні 2018.

Такі дії представників корпорації ДТЕК містять всі ознаки прямого порушення Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

2. Випадок другий – пропозиції структур Рината Ахметова щодо побудови нового заводу із виробництва мінеральних добрив в Кривому Розі.

Річ в тім, що його пропонують звести прямо поряд з житловими масивами, в яких мешкає до ста тисяч людей. У велетенських печах розігріватимуть сульфат амонію, одним із продуктів розпаду якого є аміак, що має надзвичайно їдкий запах, є дуже токсичним і пожежонебезпечним.

Завод планують побудувати із навітряної сторони масиву, до того ж за два кілометри від каналу Дніпро-Кривий Ріг, питну воду з якого п’є більша частина жителів міста. Всупереч вимог законодавства, альтернативний план розміщення виробництва представлено не було.

Висновок

Як загальний висновок, в даному контексті варто нагадати, що вся країна дружно платить завищені тарифи за схемою «Роттердам+» за електроенергію ТЕС, три чверті яких контролює ДТЕК.

Однак ДТЕК, натомість, не хоче вчасно інвестувати в збереження екології таких міст, як Дніпро, де живуть не тільки якісь невідомі люди, але й навіть сім’ї її працівників!

А приклад Кривого Рогу показує нам, що окрім експлуатації наявних небезпечних потужностей, структури Ахметова прагнуть створювати нові, не менш шкідливі для життя та здоров’я людей.

Поки комусь війна та економічні проблеми решти країни не заважає підніматись сходинками рейтингу мільярдерів від «Форбс», хтось інший вимушений дихати отруєним повітрям і прирікати себе на повільну смерть від викликаних цим захворювань.

Небажання вітчизняного великого бізнесу брати на себе соціальну відповідальність за середовище, в якому він оперує, шокує і змушує робити відповідні висновки щодо потреби реальної, а не декларативної деолігархізації економіки, насамперед в сфері енергетики.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті