
Протягом минулого тижня мешканці Кривого Рогу, які десятки років перебувають в стані надзвичайної екологічної ситуації, спричиненої високою концентрацією підприємств гірничо-металургійного комплексу, вимагають не допустити розміщення поруч із спальними районами міста цеху по виробництву азотних добрив.
Замість того, аби винести виробництво за межі міста і дійсно збудувати нове високотехнологічне підприємство, про яке так красномовно говорить керівництво ТОВ «Українські мінеральні добрива», у березні 2018 року ТОВ «Українські мінеральні добрива» повідомило про плановану діяльність з реконструкції будівлі цеху кам’яного лиття з перепрофілюванням в комплекс по переробці і зберіганню мінеральних добрив на території ПрАТ «Криворізький центральний рудоремонтний завод».
Після реконструкції там планують розмістити цехи по прийому, гранулюванню, зберіганню, пакуванню та відвантаженню гранульованого сульфату амонію.
Плановий обсяг виробництва – 100 тис. тонн сульфату амонію в рік. Від забруднення атмосферного повітря та шумового забруднення постраждають мешканці найбільш густонаселених спальних районів Кривого Рогу, відстань до яких становить від 1115 м (м-н «Індустріальний») до 1480 м (м-н «Гірницький»), 1620 м (м-н «Східний-3»), 1935 м (м-н «Сонячний»).
Держава із розвиненим агробізнесом таки потребує мінеральних добрив. Але не ціною здоров’я мешканців 636-тисячного міста.
Відкриття в таких умовах підприємств хімічної промисловості, як це намагається зробити олігарх Рінат Ахметов, погіршить і так критичну екологічну ситуацію в місті.
Тому прошу втручання Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака задля недопущення відкриття підприємства, пов’язаного із переробкою і зберіганням мінеральних добрив у місті Кривому Розі.
Зокрема прошу не допустити затвердження звіту з оцінки впливу на довкілля департаментом екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності підпорядкованого Вам Міністерства, учинення інших необхідних і достатніх дій, (або до розслідування фактів порушення екологічного законодавства) аби унеможливити погіршення стану довкілля в місті.