
За даними екологів, один житель України створює в середньому 0,5 кг сміття на день, тобто 182,5 кг за рік.
Таким чином, майже 45 мільйонів українців залишають після себе більше 8 мільйонів тонн сміття.
У нас 11 мільйонів звалищ, що займають 260 тисяч гектарів, що за площею більше ніж Люксембург!
Питання стану екології в Україні та впровадження природозберігаючих технологій у всі сфери життєдіяльності нашого суспільства стоїть особливо гостро і не перший рік.
Протягом минулих років питання забезпечення екологічної безпеки в Україні багато декларувалися, але реально не вирішувалися на рівні державного керівництва. Очевидним прикладом можна вважати і схвалення Кабінетом Міністрів України Національної стратегії управління відходами в Україні да 2030 року.
Рік тому уряд прийняв декларативний акт, але далі цього справа не пішла – визначати Національний план, який передбачає конкретні дії та строки для реалізації Стратегії ніхто не поспішає.
Ми з вами можемо спостерігати одну й ту саму тенденцію – екологічні проблеми накопичуються та консервуються. А урядовці незмінно оперують тезами про відсутність можливості належного фінансування екологічних реформ або просто відкладають розгляд проблеми.
Ціни на комунальні послуги, розміри мінімальних заробітних плат, прожиткових мінімумів і пенсій, корупція і війна – це теми, про які ми чуємо кожного дня з екранів телевізорів, новинних порталів в мережі Інтернет, на шпальтах газет та із радіоприймачів. Так, неможливо заперечувати важливість цих тем для українського народу.
Проте, давайте не забувати про те, що вбиває нас непомітно і ставить під загрозу добробут та взагалі існування наступних поколінь. Все в наших руках і ми маємо відповідально ставитися до майбутнього нашої країни та світу в цілому!