Екологічні проблеми накопичуються та консервуються

За даними екологів, один житель України створює в середньому 0,5 кг сміття на день, тобто 182,5 кг за рік.

Таким чином, майже 45 мільйонів українців залишають після себе більше 8 мільйонів тонн сміття.

У нас 11 мільйонів звалищ, що займають 260 тисяч гектарів, що за площею більше ніж Люксембург!

Питання стану екології в Україні та впровадження природозберігаючих технологій у всі сфери життєдіяльності нашого суспільства стоїть особливо гостро і не перший рік.

Протягом минулих років питання забезпечення екологічної безпеки в Україні багато декларувалися, але реально не вирішувалися на рівні державного керівництва. Очевидним прикладом можна вважати і схвалення Кабінетом Міністрів України Національної стратегії управління відходами в Україні да 2030 року.

Рік тому уряд прийняв декларативний акт, але далі цього справа не пішла – визначати Національний план, який передбачає конкретні дії та строки для реалізації Стратегії ніхто не поспішає.

Ми з вами можемо спостерігати одну й ту саму тенденцію – екологічні проблеми накопичуються та консервуються. А урядовці незмінно оперують тезами про відсутність можливості належного фінансування екологічних реформ або просто відкладають розгляд проблеми.

Ціни на комунальні послуги, розміри мінімальних заробітних плат, прожиткових мінімумів і пенсій, корупція і війна – це теми, про які ми чуємо кожного дня з екранів телевізорів, новинних порталів в мережі Інтернет, на шпальтах газет та із радіоприймачів. Так, неможливо заперечувати важливість цих тем для українського народу.

Проте, давайте не забувати про те, що вбиває нас непомітно і ставить під загрозу добробут та взагалі існування наступних поколінь. Все в наших руках і ми маємо відповідально ставитися до майбутнього нашої країни та світу в цілому!

Олена Сотник
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті