Ефективної молодіжної політики наразі не існує, — Анна Романова

Тиждень тому сталася жахлива ситуація, що сколихнула всю країну. Підлітки жорстоко знущалися з підлітків. Посеред білого дня. У центрі міста. Ще кілька десятків підлітків цинічно знімали на телефон це моральне і фізичне насильство над особистістю.

Скільки таких випадків відбувається в Україні?
Сотні?
Тисячі?

Справа в тому, що об’єктивної статистики нема. Як правило, такі випадки замовчувались. Більше того, вони стали нормою…

Замовчали б і зараз. Якби мама дівчинки-жертви, яка отримала струс мозку, не виклала відео побиття в Інтернет з формулюванням: “я хочу, щоб це побачила вся країна!”

І країна побачила цю оголену рану! І тут зараз важливо, терміново будувати державну політику по роботі з дітьми і молоддю!

Звичайно, важко з позиції нардепа, закликати до засудження агресії. Бо навіть у найвищому законодавчому органі держави ситуацію дуже часто вирішували кулаками. І мені, як депутату, соромно за це…

Але усі адекватні представники влади мають зараз об’єднатися у боротьбі за здорову – морально і фізично – молодь!

Справа у тому, що ефективної молодіжної політики наразі не існує. З дітьми, підлітками та молоддю мають працювати служби у справах дітей та Центри соціальних служб для дітей, сім’ї і молоді. Але кількість фахівців цих служб настільки мізерна, що вони працюють з тими категоріями, які вже потрапили у зону ризику. Тобто, намагаються тушити пожежу, коли вже як правило запізно. Дитячі кімнати при органах внутрішніх справ ліквідували, а шкільні психологи як правило працюють за інструкціями двадцятирічної давнини і не ведуть проактивної роботи з учнями. Вдумайтеся, лише 4% дітей зверталися до шкільних психологів. Не тому, що не мають проблем, а тому, що не довіряють, не знають, що до них можна звертатися.

Молодіжна політика держави має стосуватися роботи з усіма (!) дітьми на основі принципів – – формування УСПІШНОЇ особистості,
– нульової толерантності до агресії,
– подолання комплексу меншовартості,
– розвитку здорового способу життя
– національно-патріотичного виховання!

Тому так важливо прийняти закон про створення по всій країні молодіжних центрів – як основних майданчиків становлення особистості та головного інструменту державної молодіжної політики!

Анна Романова
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті