Е-квиток поверне у бюджети кошти, які можна використати на покращення якості перевезень, – Семенуха

Сьогодні Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №4121, який регламентує запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Романа Семенухи, впровадження системи електронного квитка – це великий крок вперед як для пасажирів і муніципалітетів, так і для держави загалом.

«По-перше, це зручно для пасажирів – не потрібно готівки. По-друге, це вигідно для міст – сьогодні за різними оцінками 20-30% грошей, які люди сплачують за проїзд у транспорті, перебуває у тіні. Ми собі тільки можемо уявити, які це суми, і коли ці 20-30% тіньових коштів повернуться у бюджети міст, їх можна інвестувати в покращення якості перевезень, оновлення парку тощо», – розповідає Роман Семенуха.

Народний депутат додає, що у державі існує гостра проблема із виплатою компенсацій за перевезення пільгових категорій громадян і громадському транспорті: «Кількість пільговиків жодним чином не обліковується, тому тут завжди є дискусія. А впровадження е-квитка дає можливість отримати реальні цифри як про кількість пільговиків, так і загальну кількість пасажирів, завдяки чому можна прозоро відшкодовувати кошти, а також формувати та планувати нові маршрути чи оптимізовувати існуючі».

Водночас Роман Семенуха пояснює, що прийняття парламентом цього закону означає не обв’язок для муніципалітетів впроваджувати автоматизовану систему, а виключно право та можливість.

«В Україні вже є міста, які до цього готові. Однак я переконаний, що будуть і міста, які затягуватимуть впровадження електронного квитка, хоча переваги такої системи і очевидні», – підсумовує Роман Семенуха.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини