Диктатура наступає

У порядку денному парламенту з’явився проект, норми якого наближають Україну до найбільш “демократичних” держав світу з точки зору свободи Інтернету: Китаю із його системою цензури і фільтрації “Золотий щит” та російського Роскомнагляду. І хоча голосів для включення його у порядок денний цього разу не вистачило, під час наступного голосування  – ситуація може скластися інакше. 

Отже, що пропонує законопроект 6688, який декларує нібито протидію загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері?

1. Обмеження доступу до інформаційних ресурсів стає заходом забезпечення кримінального провадження (можна блокувати досудово, за клопотанням слідчого погодженого з прокурором, або клопотанням прокурора). Розгляд клопотання – день в день (тобто, “без суду і слідства”)

2. Блокування або обмеження може бути застосовано на 2 місяці за рішенням суду і на 48 годин за постановою слідчого чи прокурора. 

3. Операторів зобов’яжуть припиняти пропуск трафіку від тих мереж, до яких згідно із законом “Про санкції” застосовані санкції. Оператори/провайдери – користувачі міжнародних каналів зв’язку будуть змушені за власний рахунок купувати і встановлювати ті технічні засоби для блокування ресурсів, які визначить СБУ або державні органи.

4. Створюється Єдиний реєстр виконання судових рішень і застосування санкцій у сфері телекомунікацій. Реєстр міститиме доменні імена сайтів, які публікують “заборонену в Україні інформацію”. Відповідальною за формування реєстру буде НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації) в порядку, встановленому КМУ.

5. Впроваджуються штрафи (1% від доходу, отриманого від надання послуг за попередній рік, 5% за повторне порушення протягом року) для суб’єктів господарювання, які порушують вимоги закону “Про телекомунікації”

Думку омбудсмена, правозахисників про те, що норми цього документу – це прояв диктатури, і що він має бути доопрацьований, автори ігнорують. Причина зрозуміла. Цей проект – черговий крок влади у підготовці ґрунту для брудних технологій і масових фальсифікацій на майбутніх президентських і парламентських виборах. 

Джерело: https://censor.net.ua/b3074942

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті