ДВК у барі, зникла печатка та мічені бюлетені. Вибори до ОТГ на Одещині завершилися масовими порушеннями

На Одещині завершилися вибори до обєднаних територіальних громад. Остаточні результатів виборів на разі ще не відомі. За інформацією спостерігачів та кандидатів у депутати від Обєднання «Самопоміч» вони відбулися з чисельними порушеннями виборчого законодавства. Найбільшу кількість правопорушень було зафіксовано в Таїровській ОТГ, які почалися ще задовго до виборів.

1.       ДВК знаходилася на відстані 4,5км від місця фактичного проживання виборців. Неодноразові звернення кандидатів перенести місце голосування до ж/м Червоний хутір були проігноровані.

2.       Фактичне місце знаходження ДВК не співпадало з заздалегідь зареєстрованим та було розташовано у барі.

3.       Виборці не мали змогу здійснити перевірку наявності свого прізвища в списках, тому що члени комісії не знаходилися весь час у відведеному для голосування приміщенні.

4.       Місцеві дільниці відкрилися із запізненням, тут зафіксували сутичку та черги у 100-120 людей. Завдяки цьому правопорушникам було набагато легше проводити махінації.

5.       Зокрема, частина бюлетенів на дільницях були помічені червоною пастою – було поставлено помітки навпроти прізвища «Обертун» – кандидата від Опозиційного блока.

6.       Двоє членів ДВК видавали бюлетені людям, які не належать до цього виборчого округу, а зареєстровані у місті Подільськ. Порушники – і ті що видавали бюлетені, і ті що їх забирали – були затримані поліцією. Але після двох годин утримання повернулися на свої робочі місця.

7.       Також в Таїровському районі Одещини спостерігачі зафіксували організоване підвезення людей на голосування.

8.       На одній з дільниць виборець намагався винести бюлетень за межі дільниці.

9.       В Таїровській ОТГ на Одещині спроба зірвати вибори. На дільниці 510685 голова та секретар, забравши печатку та всі документи, зникли в невідомому напрямку. Активісти викликали поліцію, однак втікачів знайти не вдалося. Через півтори години вони самі повернулися на робочі місця. Виборчий процес на цій дільниці не припиняли.

Самопоміч Одеса

object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12922 (16) { ["term_id"]=> int(54) ["name"]=> string(14) "Регіони" ["slug"]=> string(13) "regional-news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(54) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(70) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(54) ["category_count"]=> int(70) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Регіони" ["category_nicename"]=> string(13) "regional-news" ["category_parent"]=> int(1) }
Регіони