«Дуже важливо, щоб ми прийняли закон про реальність», – Олег Березюк

Як зазначив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у парламенті, цей тиждень може стати важливим тижнем в історії української держави, адже парламент може прийняти закон про реінтеграцію Донбасу, як називає його Президент, або закон про реальність.

«Дуже важливо, щоб ми прийняли закон, який би говорив, що агресор — Російська Федерація — окупував частину української території, і вказали конкретну дату. Це допоможе тим, хто залишився на окупованих територіях, бути захищеними міжнародним правом. Це допоможе нашим хлопцям, які захоплені в полон – вони стануть де-юре військовополоненими. Це допоможе Україні, яка скаже всьому світові, що в центрі Європи триває жорстока і кровопролитна війна між східною деспотією і західною демократією. І Україна є першим редутом цієї західної демократії.

Але це станеться тоді, коли Україна прийме своє рішення і скаже світові та своїм людям про це», – зазначає Олег Березюк.

Народний депутат також звертає увагу на неприпустимість положення законопроекту, відповідно до якого Президент фактично зможе одноосібно розпоряджатися Збройними силами України: «Коли людство і суспільство стало розвиватися, кожен правитель, імператор, цар хотів використовувати збройні сили в інтересах свого захисту. Але коли з’явилися парламенти, то вони насамперед взяли під контроль те, як правителі використовують армію — проти власного народу чи проти ворога. У цьому законі ми маємо забезпечити, щоб українське військо використовувалося виключно проти ворога, захищаючи український народ».

Окрім того, наголосив голова фракції і на необхідності цивільного контролю за оборонним бюджетом, який сьогодні повністю закритий. «У цьому законі і в бюджеті країни ми маємо сказати, що витрати української держави на оборону мають бути прозорими для громадянського та парламентського контролю. Тоді гроші українських людей будуть творити українську армію, яка є запорукою української незалежності», – підсумував Олег Березюк.

object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини