«Досить «мертвим душам» вирішувати долю країни!» – Олександр Опанасенко

Україна XXI століття – час, коли оживають персонажі українського генія Миколи Васильовича Гоголя. Чиновники та політики і нині успішно користуються оборудками пана Чічікова, обдурюючи громадян та маніпулюючи цифрами заради власних інтересів.

Влада не знає, про скількох людей має піклуватися

У відповідь на, здавалося б, просте запитання, скільки людей нині проживає в Україні, ми чуємо кардинально різні цифри – від 36 до 42 мільйонів. Різниця у 6 мільйонів не лише дивує та вражає, а й насторожує. Виходить, влада не знає, про скількох людей має піклуватися? Як у такому випадку можна успішно керувати країною та поліпшувати рівень життя платників податків?

Більш того, незнання не впливає на апетити вищих чинів, адже щороку суми на забезпечення держапарату зростають. Так, у державному бюджеті 2014 року мова йшла про 27,4 мільярда гривень, а у 2017-му маємо 56,6 мільярдів. Відтак, за три роки витрати на можновладців виросли вдвічі. І це у країні, де чиновники не можуть порахувати кількість громадян!

Аби оперувати реальними даними щодо кількості населення та його вікового складу, треба вчасно проводити перепис населення. В ООН це рекомендують робити кожні 10 років, адже без перепису неможливо спрогнозувати ні реальні економічні перспективи країни, ні передбачити трудовий потенціал, ні покращити інвестиційний клімат, ні посилити місцеве самоврядування.

Відтак, очевидно, що будь-яка адекватна влада повинна бути зацікавлена у регулярному оновленні цієї інформації. Однак у наших державних мужів свої мотиви. Свідчення тому – той факт, що перепис мав відбутися у 2011 році, тобто шість років тому (!). Однак проведуть його, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, виданим у 2015-му, аж у 2020 році. Виходить, лише після президентських і парламентських виборів!

На перепис населення, який планується у 2020 році, уже виділяються мільйони коштів платників податків

До чого тут вибори? Знання реального стану справ у країні допомагає уникнути маніпуляцій з «мертвими душами» – людьми, котрі існують лише на папері. Наразі ці «мертві душі» не лише віддають «голоси» за тих, хто потрібен владі, але й отримують пенсії та соціальну допомогу за рахунок платників податків. Як результат, це призводить до масштабного розкрадання бюджетних коштів.

Хто сьогодні може порахувати, скільки фальшивих пенсіонерів отримують пенсії незаконно? Скільки так званих переселенців користуються пільгами і субсидіями, не маючи на це законних підстав?

Відтак, кожен пропущений черговий перепис населення дає державним чиновникам змогу виправляти будь-які цифри навмання та розробляти корупційні схеми.

Однак, і це не межа нахабства можновладців, адже щороку на підготовку до перепису, який уже шість років відкладається, виділяються чималі кошти. Гроші йдуть на розроблення комп’ютерних програм для Державної служби статистики, виготовлення картографічного матеріалу, заробітну плату тимчасовим працівникам. Станом лише на 2012 рік перепис «з’їв» 52 мільйони державних коштів. На сьогодні, очевидно, ця сума зросла в рази.

Досить «мертвим душам» вирішувати долю країни!

Як припинити це неподобство?

Якомога швидше провести чесний (!) перепис. Ключове слово – чесний. Отриманні дані дозволять нарешті прийняти справедливий бюджет, надати допомогу тим, хто її потребує, та скласти актуальні списки виборців, у яких не буде звичних для політиканів «мертвих душ». Мало того, це дозволить відігнати від корупційного корита хоча б частину «любих друзів», яким так зручно ловити рибу у каламутній воді, залишаючи народу самі недоїдки.

Без перепису населення ми приречені ходити по колу і хтозна скільки років бачити у парламенті, уряді та Адміністрації Президента одні й ті самі обличчя.

Ви цього хочете? Певен, що ні. Тож давайте спільними зусиллями змусимо перших осіб держави прийняти рішення щодо проведення найближчим часом всеукраїнського перепису, зміни закону про вибори та внесення змін до складу Центральної виборчої комісії.

Досить «мертвим душам» вирішувати долю країни!

Олександр Опанасенко
object(WP_Term)#13129 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13130 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті