«Докази або не здобуті, або будуть здобуті сумнівно», – Руслан Сидорович про розслідування трагедії в Переялаві-Хмельницькому

Майбутнє справи про убивство 5-ти річного Кирила п’яними поліцейськими на Київщині вселяє тривогу, – у цьому переконаний депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович після засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Сидорович пояснює: докази, які необхідно здобути для доведення вини працівників поліції або не здобуті, або будуть здобуті сумнівно.

–          Не знайдено гвинтівки, з якої здійснено постріл, внаслідок якого загинула дитина. Це ключовий доказ, який може поставити під питання майбутнє всієї справи.

–          Не проведено експертизи щодо стану алкогольного сп’яніння, а це обтяжуюча обставина. Станом на сьогоднішній день інформація про алкогольне сп’яніння ґрунтується виключно на показах свідків, а ці покази в майбутньому можуть бути змінені і не можуть містити належної доказової бази.

–          Не зняті біологічні зразки. Це своєю чергою може бути проблемою для проведення наступних експертиз – балістичної та інших, щоб довести пряму причетність підозрюваних осіб у вчинені злочину.

–          Не отримали відповіді, чи проводила прокуратура перевірку на предмет дотримання норм кримінально-процесуального кодексу для зібрання доказів. Адже відповідно до КПК, докази, зібрані з порушенням, в майбутньому до уваги не беруться і не можуть лягати в основу обвинувачення. Ба більше – навіть у випадку очевидної вини це може дати можливість уникнути кримінальної відповідальності.

Сидорович особисто запитав працівників поліції,  чи вживається щось, щоб подібна трагедія не повторилась у майбутньому, бо  алкоголь і зброя є абсолютно несумісними. Поліція відповіла, що проводить перевірки по усіх скаргах на дії працівників поліції не лише під час несення служби.

«Ця перевірка – це добре, але занадто мало. В даному випадку необхідний комплекс заходів – психологічного тестування, інших напрямків. Зараз отримати довідку в наркологічному диспансері про відсутність алкозалежності – це сходити і заплатити і отримати папірчик. Ніякої реальної перевірки ніхто не проводить».

Трагедія у Переяслав-Хмельницькому тільки констатувала провал реформи як поліції, так і прокуратури. До прикладу, один з підозрюваних був представником міліції, якого спочатку звільнили, а потім поновили. І тут не можна кивати лише на суд, – переконаний Сидорович.

«Реформу поліції потрібно запускати по новій. Це стосується не патрульної поліції, а слідства, оперативно-розшукових заходів, райуправлінь, доступність до захисту, психологічний стан працівників поліції, які не мають бути залежними ні від алкоголю чи інших психотропних речовин, не мати схильності до агресії. Всі ці речі не дають нам можливість почуватися безпечно на вулицях».

Також в даному випадку доцільно говорити про політичну відповідальність як нижчих чинів, так і вищих. Але реформу впроваджувало Міністерство внутрішніх справ і сьогодні на ньому політична відповідальність.

«За 5 років від Революції Гідності реальних змін, щоб відчувати себе захищеним, не відбулося», – підсумовує Сидорович.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини