До січня 2021 р. мешканці багатоквартирних будинків таки зможуть встановлювати квартирні лічильники за рахунок газових компаній

Верховна Рада консолідовано, 325-ма голосами, підтримала законопроект авторства народних депутатів «Об’єднання «Самопоміч», який врегульовує питання обліку газу з 1 січня 2018 року.

Проте, ще вранці був ризик, що 8 мільйонів українців, які проживають сьогодні в 3 мільйонах квартир багатоквартирних будинків і в яких не встановлені індивідуальні лічильники газу, залишаться із нового року без палива.

У вівторок на консенсусний законопроект, який вирішував це питання, не знайшлося голосів. Сьогодні все ж парламент зміг реабілітуватися в очах громадян.

Рада проголосувала закон з уточненням терміну встановлення квартирних лічильників не до 1 січня 2018, а до 1 січня 2021 року. Із тексту закону була виключена можливість фінансування лічильників із місцевого бюджету, а також було чітко визначено, що компенсація людям, які самостійно встановлять квартирні лічильники газу, буде відбуватися за рахунок тарифу на розподіл природного газу, – для споживачів, які встановлять лічильники у 2018 році, вона має здійснитися протягом 12 місяців.

Тепер із 1 січня газові компанії не прийдуть і не відключать газ, а люди зможуть за рахунок газових компаній встановлювати квартирні лічильники, які дадуть їм справедливість у споживанні та оплаті.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини