«Для вирішення проблем шахтарів потрібно проводити реформи, а не «гасити пожежі», – Лев Підлісецький

На минулому тижні Верховна Рада ухвалила закон №4744 «Про внесення змін у закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо державної підтримки державних вугледобувних підприємств – було виділено додаткові 450 мільйонів гривень для покриття заборгованості із заробітної плати перед шахтарями.

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Лев Підлісецький, фракція «Самопоміч» наполягла на тому, щоб ці кошти були виділені саме для зарплат шахтарів, а не просто «перекинуті» на вугільну галузь та могли бути вкрадені.

«Після зустрічі із шахтарями на вугільну галузь планували виділити 1 мільярд гривень. У процесі голосування законопроекту в першому читанні Єгор Соболєв запропонував внести норму, щоб ці кошти були використані виключно на заробітну плату. Під час голосування у другому читанні сума, виявилось, зменшилась до 450 мільйонів, однак закон проголосований, і шахтарі зможуть отримати зарплату, яку їм не виплачували протягом декількох місяців», – наголошує Лев Підлісецький.

Проте, переконаний народний депутат, передісторія всіх проблем з шахтарями полягає в тому, що уряд повністю не здатен впоратися із роботою та не проводить реформи, які могли б забезпечити постійне надходження коштів, щоб шахтарі отримували зарплати.

«Ми повинні змусити уряд проводити реформи, аби надалі не «гасити» такі «пожежі» і тоді галузь працювала б в адекватному порядку. Чи робимо ми добро для галузі, коли зберігаємо всі шахти? Однозначно, ні! Тобто, ми маємо піти на рішучий крок та закрити неефективні шахти, знайти можливість підвищити їх ефективність, якщо така можливість є, і тоді галузь запрацює.

Це непростий процес, але за нього треба взятися. Сьогодні за нього не беруться через те, що на цьому хтось дуже добре заробляє. Чим довше хтось буде добре збагачуватись, тим довше система опиратиметься. І хоча ця система створює багато незручностей, у тому числі й для чиновників (оскільки є постійні незадоволення шахтарів, акції протестів), але можливість заробити сприяє тому, що жодних змін не відбувається», – підсумовує Лев Підлісецький.

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини