Дійсна нині недоторканність депутатів є ознакою феодалізму, – Березюк

Фракція Об’єднання «Самопомочі» буде голосувати за те, щоб зняти депутатську недоторканність, а ухвалений законопроект скерувати у Конституційний суд та Венеційську комісію. Скасовуючи недоторканність, депутати мають запровадити інші системи імунітету, які існують у парламентах країн Європи. Про це повідомив голова фракції Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

«Недоторканність депутатів, яку ми маємо зараз, є ознакою феодалізму. За цією недоторканністю багато років поспіль ховалося чимало злочинців. Тому недоторканність як імунітет у тому вигляді, що є зараз, потрібно скасовувати», – зазначив депутат.

Водночас він зауважив, що до цього питання треба підходити виважено та раціонально.

«Варто пам’ятати уроки 2004 року, коли була шалена дискусія через запровадження імперативного мандату. Цей крок мав величезну підтримку громадськості, але в результаті парламентом почали керувати в ручному режимі кілька людей. І це призвело до руйнації парламентаризму як явища», – застеріг Березюк.

Тому, на його переконання, сьогодні, скасовуючи недоторканність, депутати повинні запровадити інші системи імунітету, які існують у парламентах країн Європи.

«Це потрібно для того, щоб депутат був вільним у своїх рішеннях. Якщо ми цього не зробимо, парламентаризм зникне зовсім. Депутати, які будуть боротися з системою, потраплять за грати. А бандити, які спонсорують систему, залишаться вільними», – пояснив депутат.

Також Березюк наголосив, що і нинішнє законодавство дозволяє засудити людину з недоторканністю. Але ні законні підстави, ні готовність парламенту голосувати за зняття недоторканності з будь-якого депутата, який вчинив злочин, не спонукали ГПУ до жодного подання проти злочинців з мандатами.

«Тому справа не в недоторканності, а в функціонуванні правоохоронних органів, які явно працюють не ефективно», – констатував парламентар.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(12) ["name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["slug"]=> string(12) "constitution" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(12) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(40) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(12) ["category_count"]=> int(40) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["category_nicename"]=> string(12) "constitution" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Конституційна реформа