Держава складається не лише з територій – а й з людей, ідентичності та гідності, — Сироїд

На окупованій Донеччині та Луганщині перебуває майже тисяча російських танків, тисяча важкого озброєння та від 6 до 8 тисяч російських військових. Поки світ робить вигляд, що окупації Донбасу немає, оскільки цього не визнав Кремль, український уряд затверджує концепцію та план щодо відновлення миру на непідконтрольних територіях. Цими документами наша держава також фактично зрікається того, що Росія окупувала українські землі.

«У затверджених урядом документах відсутні поняття «збройна агресія», «окупація», «Росія». З цієї логіки випливає, що на території України невідомо з яких причин стався «збройний конфлікт», і Україна відмовилася здійснювати контроль за частиною своєї території.

Тобто, з одного боку, Президент та інші високопосадовці у своїх палких промовах розповідають про те, що Росія заплатить за все, і в той же час вони своїми діями роблять все, щоб Росія взяла це рішення Кабінету Міністрів, прийшла в Міжнародний кримінальний суд ООН і сказала: «Подивіться – це доказ того, що в Україні не було присутності Росії, а був внутрішній конфлікт», – наголошує віце-спікер.

На думку Оксани Сироїд, зараз Росією реалізовується сценарій «фальшивого торгу» з Україною – реінтеграція Донбасу в обмін на Крим. Цей торг ведеться в трьох напрямках:

перший – Мінські угоди, якими пропонувались особливий статус Донбасу та вибори на окупованих територіях;

другий – знецінення самих українців, нашої здатності управляти країною, нав’язування нам того, що Європа в нас розчарувалась, а нинішня влада не краща за Януковича тощо;

третій – те, що діється зараз – вдавання, що нічого не відбулось, і «давайте далі жити дружно».

«Якщо ці плани будуть втілені, ми просто втратимо державу. Нічого не буде ні на Донбасі, ні в Києві, ні у Львові. Ми живемо у страшний час – у час гібридного миру. І під добрими гуманістичними гаслами, нам намагаються запропонувати речі, які можуть мати страшний ефект для України», – зазначає Оксана Сироїд.

Натомість, щоб захистити державу, необхідно визнати ці території тимчасово окупованими і тимчасово ізолювати їх від решти територій – не посилювати окупанта через торгівлю із ним.

«Також ми повинні охопити увагою не лише людей, які перебувають під окупацією, а щонайменше 4 категорії українських громадян. По-перше, це люди, яких зачепила війна – поранені військові, солдати, які повернулись із війни та їхні сім’ї, а також сім’ї загиблих. По-друге, біженці – як їх називає держава «внутрішньо переміщені особи». По-третє – люди, які живуть вздовж лінії зіткнення, та по-четверте – ті, хто проживає на окупованих територіях. Лише від порозуміння між цими чотирма категоріями людей залежатиме, чи буде в Україні мир», – підсумовує Оксана Сироїд.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини