«Держава повинна забезпечити рівні права обох батьків на виховання дитини після розлучення», – Роман Семенуха

Парламент у першому читанні ухвалив законопроект, що декларує посилення захисту прав дитини. Зокрема, йдеться про права дітей, чиї батьки розлучилися.

Ідея, безперечно, потрібна і важлива, адже сьогодні українське суспільство перебуває у глибокій кризі. Станом на 2016- й рік було зафіксовано 229 453 шлюби і 129 997 розлучень. 75% подружніх українських пар розлучаються протягом перших 5 років спільного проживання. Протягом року розпадаються в середньому 35 тисяч українських сімей. Розлучення – удар по дитині, проте сьогодні вони, на жаль,  стали нормою.

У такій ситуації відповідальність за кожну дитину має нести не тільки окрема родина, але й держава. Це відповідальність за свого громадянина, це – загальнонаціональний пріоритет.

«Враховуючи важливість проблеми та недосконалість запропонованого законопроекту, «Самопоміч» підготувала альтернативний законопроект, – пояснює його автор, народний депутат Роман Семенуха. – Зокрема, він пропонував посилення відповідальності батьків перед дітьми та збереження матеріального забезпечення дітей, чиї батьки розлучилися».

Основні новації ухваленого проекту полягають у посиленні відповідальності за несплату аліментів на хворих дітей, надання тій батьківській стороні, з якою, за рішенням суду, проживає хвора дитина, права самостійно ухвалювати рішення щодо виїзду такої дитини за кордон у разі наявності заборгованості, запроваджує штрафи на користь дитини за наявності заборгованості за сплатою аліментів понад 1 рік.

«На жаль, в ухваленому базовому законопроекті немає важливих норм, які пропонувалися в альтернативному, – зазначає Роман Семенуха. – Його положення спрямовувались на  можливість забезпечення рівних прав обох батьків на участь у вихованні дитини після розлучення. Адже сьогодні нерідко трапляються випадки, коли один з батьків створює перешкоди для зустрічей з дитиною. Непоодинокі випадки, коли проти батьків, які сплачували аліменти добровільно, іншою стороною ініціюються рішення про примусове виконання, нараховується заборгованість. Також ми пропонували удосконалити процедури визначення розміру аліментів у суді, врегулювати норми контролю за цільовим використанням аліментів».

На думку народного депутата, при  підготовці документа до другого читання ці важливі норми мають бути враховані. Адже вони спрямовані  на захист прав усіх сторін процесу: і дитини, і обох батьків. Це надважливо у сучасних реаліях, коли у процесі розлучення обидві сторони нерідко вдаються до маніпуляцій.

«Дотримання прав і свобод усіх членів родини, навіть якщо вона розпалася, це гарантія того, що діти – майбутнє нашої держави, отримають міцний фундамент, – підсумовує Роман Семенуха. –  І наше завдання – зробити все для цього можливе».

 

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини