«Держава повинна інвентаризувати газорозподільчі мережі та повернути їх у свою власність», — Войціцька

За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Вікторії Войціцької, газорозподільчі мережі – один із найбільших втрачених державних активів, ахіллесова п’ята та ганьба української енергетики, яка понад 20 років перебуває в безоплатному користуванні приватних компаній – облгазів, більшість із яких контролюється олігархом Фірташем.

«Щорічно держава недоотримує сотні мільйонів, якщо не мільярди, за наявний майновий комплекс. А отримує ці гроші проросійський олігарх. Як результат, модернізація мереж не проводиться, тому зараз ми у стані п’яти хвилин до аварії. Це – бомба уповільненої дії», – зазначає Вікторія Войціцька.

На переконання народного депутата, без сумніву, ця власність має бути повернена державі. Однак, спочатку держава має забезпечити інвентаризацію своїх активів та провести повну паспортизацію газорозподільчих мереж. А після цього вони вже мають бути передані з балансу облгазів, де зараз перебувають, у державну власність.

«І лише після цього ми можемо говорити про те, яка форма буде доречною для врегулювання відносин між оператором та державою. Як держава ми маємо залучити мільярди інвестицій для того, щоб модернізувати газорозподільчу мережу. Щоб ми не спостерігали постійні аварії та втрати мільярдів кубів газу щорічно», – наголошує Вікторія Войціцька.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» закликає парламент на базі профільного комітету створити робочу групу і доопрацювати комплексний законопроект, який дозволив би вирішити ситуацію із самого початку: від інвентаризації, паспортизації і до визначення оптимальної форми взаємовідносин між державою та інвестором, яка буде найбільш прийнятною.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини