«Держава має притягнути винних до відповідальності, а мешканцям Балаклії – повернути спокій і відшкодувати усі збитки», – Роман Семенуха

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Роман Семенуха, уже сьогодні очевидно, що 100 мільйонів гривень, які виділив уряд та 10 мільйонів гривень, які виділила Харківська обласна рада на усунення наслідків вибухів на складі боєприпасів у Балаклії, є вкрай недостатньо.

«Війна прийшла в Балаклію», – саме так називають те лихо, яке сталося у мирному місті на Харківщині за 150 кілометрів від лінії фронту. Внаслідок трагедії загинула одна людина, багато постраждали. Близько 90 сімей залишились без домівок, у сотень сімей величезні ушкодження всередині помешкань.

Після зустрічі з людьми виникає чимало запитань. Як будуть відшкодовані збитки, нанесені внаслідок пошкоджень всередині приміщень? Як будуть відшкодовуватись збитки приватному сектору, мається на увазі тим будинкам, які не є комунальною власністю міста? Як будуть відшкодовуватись збитки малому та середньому бізнесу, оскільки це – основа в малому місті? І як влада, врешті, збирається надавати нове житло людям, адже очевидно, що частина з них не зможе повернутись до своїх помешкань.

Під час війни держава має боронити свій суверенітет. Під час такої трагедії держава зобов’язана допомогти людям, захистити їх, відшкодувати збитки і забезпечити їх всім необхідним: відновити помешкання, придбати нове житло», – зазначає народний депутат.

Роман Семенуха висловив щиру вдячність усім волонтерам, міжнародним організаціям та небайдужим людям зі всієї України, які відгукнулися і допомагають мешканцям Балаклії. Однак, за його словами, очевидно, що держава до сьогодні не зробила жодних системних висновків з подібних трагедій – у Новобогданівці, у Сватово, у Лозовій.

«Чим не закінчилося б розслідування, вже сьогодні можна впевнено сказати, що першоджерело проблеми – злочинна недбалість Міністерства оборони щодо охорони об’єктів. Панує тотальна імітація – охорони об’єктів, розслідування, притягнення до відповідальності. Я переконаний, що цей випадок має консолідувати нас для внесення відповідних законодавчих змін для того, щоби Верховна Рада нарешті дала можливість діяти справжньому цивільному контролю за діяльністю та ефективністю Міністерства оборони. Ми маємо запровадити справжній парламентський контроль над використанням бюджетних коштів цим відомством», – підсумовує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини