Держава і церква: відповіді “Самопомочі” Всеукраїнській Раді церков

Головуючому

у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій

єпископу В. Кривицькому

Політична партія «Об`єднання «Самопоміч» висловлює Вам свою глибоку повагу та вдячність за можливість надати відповіді на вкрай важливі питання щодо релігійної свободи, сімейних цінностей і суспільної моралі, які мають ґрунтовне значення для України та всього українського народу.

Усвідомлюючи запит багатьох віруючих різних конфесій дізнатися позицію політичної партії «Об`єднання «Самопоміч» щодо суспільно важливих питань, надаємо на них відповіді.

  1. Чи вбачає Ваша політична партія важливим утверджувати в Україні свободу віросповідання та релігійний плюралізм, розвиваючи діалог та взаємодію з релігійною спільнотою на партнерських засадах, зокрема під час законотворчого процесу?

 

«Об`єднання «САМОПОМІЧ» ставиться до свободи віросповідання як до однієї з найголовніших свобод у демократичному суспільстві. У нашій партії є представники різних релігійних напрямків, та це не заважає нам працювати разом заради розквіту нашої країни. На наше щире переконання, в Україні не має бути однієї домінуючої релігії, яка контролювала би справи інших релігійних організацій або втручалась у них. Усі релігійні організації мають бути рівними перед законом. Наше Об’єднання вважає, що розробка та обговорення законопроектів, які стосуються релігійних громад, віруючих, християнських цінностей, мають проходити у тісній співпраці з релігійною спільнотою через відкритий і розвинутий діалог. Ми також підтримуємо ідею створення додаткових майданчиків на усіх рівнях для діалогу з представниками різних релігійних організацій та для обговорення різних гострих питань. Водночас вважаємо недопустимим використання понять та категорій релігійної толеранції та плюралізму з метою виправдання антидержавної, антиконституційної чи антисуспільної діяльності певних груп та організацій.

  1. Чи вбачає Ваша політична партія пріоритетом державної політики питання захисту сімей та дітей: зокрема, ініціювання розробки та прийняття державної програми щодо підтримки сімей з відповідним фінансуванням та підвищення рівня державної сімейної політики до рівня центрального органу виконавчої влади?

 

 «Об`єднання «САМОПОМІЧ» має глибоке переконання, що сім’я – це основа міцної держави. Наша офіційна позиція щодо соціальних пільг і допомоги молоді та батькам коротко викладена у зверненні лідера партії. «100 тисяч гривень мають отримувати батьки за кожну народжену дитину. А після народження – пільги. Слід враховувати також досвід сусідніх центральноєвропейських держав – наприклад, у Польщі передбачені щомісячні доплати на дітей. Тому, якщо не створимо конкурентних умов в Україні, ми просто не матимемо майбутнього. І окреме питання – здешевлення кредитів на житло. Держава має повернутися обличчям до молоді!» – наголошує Андрій Садовий.

Також ми переконані і зробимо усе, щоб у центральній виконавчій владі був створений орган, який опікуватиметься державною сімейною політикою.

  1. Чи буде Ваша політична партія в процесі європейської інтеграції України, незважаючи на тиск з боку західних партнерів, відстоювати національні інтереси та притаманні для українського суспільства сімейні, духовні та моральні цінності?

 

Одним із пунктів маніфесту нашої політичної партії є: «Об’єднання «Самопоміч» впроваджує в українську політику принципи християнської моралі та здорового глузду». А сім’я – це одна з основ християнської моралі. Саме тому ми завжди послідовно відстоювали та будемо відстоювати національні інтереси українського суспільства, української сім’ї, наші духовні та моральні цінності, незважаючи на будь-який тиск ззовні.

  1. Чи може Ваша політична партія гарантувати відмову від ідеї просування на державному рівні одностатевих відносин, одностатевих партнерств та гендерної ідеології, яка викривлює розуміння понять “стать”, “подружжя”, “сім’я” (у тому числі відмовитися від ратифікації Стамбульської Конвенції, а також не сприяти публічній пропаганді одностатевих відносин і трансгендерного руху)?

 

Як ми зазначили у відповіді на попереднє питання, «Об`єднання «САМОПОМІЧ» запроваджує державну політику на принципах християнської моралі, які щодо цього питання чітко відображені у Біблії: «І сотворив Бог … чоловіка та жінку…»

Наша християнська позиція також не суперечить 51 статті Конституції України, де сказано: «Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї.

Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою».

Ми поважаємо вибір та цінності наших європейських партнерів і так само закликаємо їх поважати наш вибір сімейних, духовних та моральних цінностей.

  1. Чи вбачає Ваша політична партія за необхідне залучати церкви і релігійні організації України як повноправних учасників громадянського суспільства до розробки та подальших громадських обговорень змін до Конституції України?

 

Згідно із Конституцією України, церква відділена від держави заради того, щоб гарантувати свободу віросповідань та невтручання держави у справи церкви.

Але якщо ми сприймаємо церкву як зібрання людей, котрі живуть за принципами християнської моралі, керуються у своєму житті вченням Ісуса Христа та схожі на людей з Біблії – «людей здатних, богобоязних, людей надійних, некористолюбних» (Книга Вихід 18:21), – то політична партія «Об`єднання «САМОПОМІЧ» вважає за вкрай необхідне під час розгляду та розробки суспільно важливих змін до Конституції залучати таку церкву до співпраці. А також ми хотіли б бачити саме таких людей на всякому важливому місці в країні, а саме: серед вчителів, лікарів, поліції, армії, також у фіскальній службі, пенітенціарній службі, у виконавчій владі, серед суддів, депутатів – і цей перелік важко закінчити.

Та ми також маємо питання до вас, релігійні лідери та діячі! Де ці люди? Чому така байдужість? Чому в Україні за останні десятиріччя піднялося так мало публічних людей, дивлячись на життя і сім’ї яких хотілось би давати славу Богові? Ми могли б зробити набагато більше, якби бачили навколо себе або відчували за собою підтримку мільйонів віруючих українців у боротьбі за сім’ю, проти корупції та на багатьох інших фронтах.

  1. Чи вбачає Ваша політична партія за доцільне покращення правового механізму практичної реалізації Закону України «Про захист суспільної моралі» з метою запобігання розбещенню неповнолітніх, розпалюванню міжнаціональної та міжрелігійної ворожнечі у медіа та засобами реклами?

 

«Об`єднання «САМОПОМІЧ» вважає за свій обов’язок захищати дітей від  сексуального насильства та розбещення, саме тому в повному складі проголосували за прийняття Законів  України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості, запровадження хімічної кастрації педофілів та введення відкритого Єдиного Державного Реєстру педофілів.

На жаль, падіння моральних засад та знецінення духовних принципів призвели до жахливих наслідків, з якими зіткнулось українське суспільство. Серед них: розбещення неповнолітніх, ґвалтування та вбивство дітей, а також розпалювання міжнаціональної та міжрелігійної ворожнечі.  Тому «Об`єднання «САМОПОМІЧ» також вбачає за життєво необхідне у найкоротші терміни зробити якісним і правовий механізм практичної реалізації Закону України «Про захист суспільної моралі».

                                                                 «Об`єднання «САМОПОМІЧ»

object(WP_Term)#12916 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини