Депутати «Самопомочі»: «Законопроект 10318 унеможливить колапс ринку електроенергії»

«Самопоміч» вимагає ухвалення законопроекту 10318 стосовно запровадження ринку електроенергії, співавтором якого є депутат політсили Лев Підлісецький.

Документ вже розглянули і на РНБО. Він переносить впровадження нової моделі ринку електроенергії на три місяці до 1.10.2019. Це унеможливить колапс системи з 1.06.2019 (а до цього дня менш ніж місяць).  Також документ відновлює зелені тарифи для дрібних домашніх СЕС на землі до 30кВт, зокрема для вже збудованих станцій. Таким чином, виправляється помилка з так званим обнуленням тарифу  для дрібних домашніх станцій.

«Самопоміч» наголошує, що ухвалення даного законопроекту сприятиме забезпеченню прав та законних інтересів споживачів, що встановили вже або планували до кінця 2019 року встановити домашні сонячні електростанції.

«Це дуже важливо для забезпечення доступу наших громадян до дешевої електроенергії і до ефективного функціонування ринку. Бо якщо ринок запуститься з 1.06.2019, той колапс, який може наступити, може дискредитувати ідею запровадження вільного ринку електроенергії».

«Самопоміч» вимагає забезпечити повноцінне запровадження ринку електроенергії, але якісно і в повному доопрацьованому вигляді. Для цього слід надати виконавчій владі та регулятору ще додатково 3 місяці, протягом яких необхідно здійснити заходи щодо підвищення конкуренції на ринку. Також документ Підлісецького створює запобіжники щодо неправильного використання конкурентних ринкових механізмів.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини