Депутати пом’якшили закон про люстрацію для можливості повертати потрібних армії генералів

Президент повинен надзвичайно відповідально віднестися до права повертати людей, що потрапили під закон про люстрацію. Про це заявив депутат фракції «Самопоміч», Голова комітету з питань протидії та запобігання корупції Єгор Соболєв, під час розгляду правок до закону про очищення влади.

«Прохання до Президента повертати лише тих генералів, які мають визнання з боку своїх товаришів, і які пройшли затвердження у парламентському Комітету з питань безпеки та оборони», – зауважив він.

Депутат констатував, що люстрація гальмується, насамперед, органами державної влади.

«Тому ми маємо виписати Закон наново, так, щоб був створений незаангажований орган люстрації, який буде незалежно від волі Президента, Уряду та Парламенту гнати з посад чиновників, що чіпляються за свої крісла. Але, до ухвалення таких змін, і творення цього нового органу, ми погоджуємося із правом Президента, як тимчасовим кроком, повертати потрібних для оборони країни людей, і закликаємо його цим правом користуватися дуже відповідально», – зазначив Соболєв.

Як відомо, сьогодні Верховна Рада проголосувала за зміни до закону про очищення влади, які передбачають право Президента скасовувати люстрацію щодо вищих військових і силовиків. “За” відповідне рішення законопроект проголосував 241 депутат.

У пояснювальній записці сказано, що право приймати таке рішення надається президентові, оскільки він є верховним головнокомандувачем і здійснює керівництво у сферах національної безпеки та оборони держави.

За словами депутатів-авторів, закон розроблено для можливості повернути на посади в першу чергу таких силовиків, як генерал-полковник Геннадій Воробйов та колишній в.о. міністра Михайло Коваль.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни