«Де логіка в підвищенні ціни на газ, якщо відсутні індивідуальні лічильники та немає мотивації заощаджувати?» – депутати «Самопомочі»

До першого підвищення ціни на газ субсидії отримали 8%, після першого підвищення стало 15%, після другого підвищення – 46% людей отримують субсидії, в окремих районах до 60%. І станемо ще біднішими після чергового підвищення ціни на газ – субсидії потребуватиме абсолютна більшість українців. 

При цьому, в будинках немає індивідуальних лічильників. І люди не тільки не зацікавлені заощаджувати, але навіть технічно не можуть це робити. Про це йшла мова в понеділок на зустрічі народних депутатів фракції «Об‘єднання «Самопоміч» Альони Бабак, Оксани Сироїд та Олега Березюка з киянами, де обговорювалася стратегія партії в сфері житлово-комунального господарства.

«Чомусь «Нафтогаз» показує майже 40 млрд прибутку.  Тож де логіка в підвищенні ціни, якщо не зроблені базові речі – не забезпечений облік та не забезпечена людям можливість та мотивації заощаджувати? І чому має зростати ціна на газ, якщо прибутки «Нафтогазу» ростуть як на дріжджах?» – наголосила Альона Бабак.

 

На думку депутатів «Самопомочі», це замкнуте коло можна розірвати якщо тільки: 

  • забезпечити 100% облік споживання – лічильники в кожній оселі;
  • надавати субсидії на умовах співфінансування – люди матимуть мотивацію заощаджувати;
  • ціна на газ не може зростати швидше за збільшення доходів  – вона і так непідйомна майже для половини українців. 

 

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини