Данченко: «Якби в нас хоч якісь елементи цифрових технологій в державі були впроваджені, то ніякого рейдерства не було б»

«Рейдерство, корупція в судах – все це можна було б вирішити за 5 хвилин.  Все, що треба – запровадити нові технології, всі реєстри перевести на технологію блокчейну, де неможливо підміняти і щось зробити. Зробити один реєстр замість 258 реєстрів, які зараз існують в Україні», – каже депутат «Самопомочі» Олександр Данченко.

Він наголошує, що саме запровадження цифрових технологій всю корупцію  вбиває під корінь, а все інше – балачки. Однак, в Україні бракує для цього політичної волі вищого керівництва держави: «На жаль, наша держава в особі влади, коаліції сьогодні не тільки не запроваджує цифрові технології, а притримує і гальмує.

Наприклад, пакет цифрових законів, які є у Верховній Раді, не голосується, тому що це невигідно певним групам депутатів і вони блокують. І, таким чином, продовжується оце рейдерство, свавілля в судах, в Мінюсті».

Данченко щойно повернувся з Брюсселя, де зустрічався  з єврокомісарами, з віце-президентом Європарламенту.  Стратегія ЄС, як і інших провідних країн – це нова цифрова економіка і цифровізація, яка вбиває корупцію.  В Європі всі аналоги міністерств юстиції давно існують в комп’ютерах і на серверах, тобто фізично міністерство юстиції зараз – це комп’ютери. І спілкуються з громадянами теж вони, а комп’ютери, як ви розумієте, хабарів не беруть і нічого не можуть підмінити.

«Якби в нас хоч якісь елементи цифрових технологій в державі були впроваджені, то ніякого рейдерства не було б».

Рейдерство – це один з елементів державної корупції високого рівня. Все це відбувається, бо в нас слабка влада, слабкі суди, з реформ тут ми реально нічого не зробили, а судова система – це основа основ економіки і базису кожної країни.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини