Данченко: «Як можна обкладати додатковими податками галузь телекомунікацій та IT, які повинні розвиватися?!»

Днями народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», голова парламентського Комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко повернувся з відрядження до Республіки Корея, де вивчав їх досвід цифровізації.

Він розповідає: «Корея є країною №1 із цифровізації, де минулого року вже тестували технологію 5G. Лише цього року там було створено Міністерство з питань інновації, цифровізації та майбутнього, а два тижні тому – Міністерство з питань стартапів».

При цьому в українському Кабінеті міністрів, за словами Олександра Данченка, досі немає відповідального за IT-галузь, що відображається на загальній політиці держави. «Наприклад, бюджет 2018 року, – акцентує народний депутат. – Як можна обкладати додатковими податками галузь телекомунікацій, IT-галузь? Це галузі, які повинні розвиватися! У Кореї їх не обкладають податками, а на наступний рік на стартапи виділили 2,1 мільярда доларів. Ми же заганяємо галузі невідомо куди, а Міністерство фінансів займається відписками з цих питань».

Крім того, додає він, поки у Кореї тестують 5G, Україна ризикує неякісно провести тендер на 4G. Олександр Данченко пояснює: «Без законопроектів №3549-1 «Про електронні комунікації» та №5051 «Про радіочастотний ресурс» не зможемо провести повноцінний тендер на 4G».

Ці документи, певен він, необхідно внести до порядку денного та проголосувати у найближчі два пленарні тижні.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини