Данченко: «Впорядкування лотерей та ставок принесе в бюджет додаткові 6-7 мільярдів на рік»

У всьому світі лотереї є основним засобом фінансування спорту та культури. Однак в Україні, на превеликий жаль, цей ринок повністю непрозорий, і держава зі свого боку нічого не робить, аби змінити ситуацію, зауважує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова парламентського Комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр
Данченко.

Він пояснює: «Прозорий ринок – це коли у деяких країнах чи Мінфін, чи податкова інспекція мають центральну IT-систему, коли кожна ставка, яку зробив громадянин на території своєї країни, автоматично фіксується, та з неї автоматично сплачуються податки. Так одразу зрозуміло, хто і у що грав, і держава отримує реальні прибутки, все прозоро».

Тим часом в Україні, за словами Олександра Данченка, за перші дев’ять місяців 2017 року обсяг надходжень від лотерей ледве-ледве склав 80 мільйонів гривень.

«Згідно із підрахунками, якщо лотерейний бізнес і беттінг (букмекерські контори) працюватимуть прозоро та чесно, у бюджет щороку потраплятиме близько 6-7 мільярдів гривень від такої діяльності. Але, схоже, нам краще стояти з простягнутою рукою до МВФ та заганяти себе в борги замість того, аби впорядкувати те, що «валяється» під ногами. Щоб створити прозору централізовану систему контролю, потрібна насамперед політична воля», – акцентує народний депутат.

До слова, у правках до проекту бюджету на 2018 рік Олександр Данченко продемонстрував, що прозорість лотерей та беттінгу, електронна акцизна марка, контроль за ввезенням радіоапаратури за кодами ЕМEI додатково можуть давати державі приблизно 13 мільярдів на рік.

object(WP_Term)#13125 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини