Данченко: «Уряд ігнорує потреби телекомунікаційної галузі»

Під час години запитань до уряду народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Данченко наголосив на двох проблемах телекомунікаційної галузі.
Олександр Данченко відмічає: по-перше, відбувається збільшення кількості злочинів, пов’язаних з крадіжками телекомунікаційного обладнання та пошкодженням телекомунікаційних мереж. А також оператори телекомунікацій постійно зазнають багатомільйонних збитків від злочинів, пов’язаних з крадіжками телекомунікаційного обладнання та пошкодженнями телекомунікаційних мереж, кабельних, радіорелейних ліній зв’язку, порушенням цілісності колодязів кабельної каналізації електрозв’язку.

Так, у період з початку 2015 року по 31 вересня 2018 року стосовно телекомунікаційних об’єктів зафіксовано близько 95 000 випадків крадіжок та пошкоджень телекомунікаційних мереж, нанесено збитків на суму понад 1,25 мільярда гривень.
МВС не вчиняє жодних дій щодо виправлення ситуації.
Парламентар акцентує: «У тих регіонах, які межують з військовими діями, це ще й загроза національній безпеці України».

По-друге: КП «Київавтошляхміст», АТ «Одесаобленерго» застосовують тарифи, які значно перевищують граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку, визначені у абзаці 5 частини сьомої статті 17 Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».

Відбуваються масові відмови з боку керівників комунальних підприємств міста Миколаїв в укладанні нових або продовженні строку дії чинних договорів оренди для розміщення телекомунікаційного обладнання.

Олександр Данченко пояснює причини. Такі дії відбуваються у зв’язку з невиконанням Правил доступу до об’єктів інфраструктури, затверджених Кабінетом Міністрів України, відповідно до Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж».
Також Мінінфраструктури, Мінпаливенерго, Мінрегіонбуд не виконують зазначений вище Закон, а саме: не затверджують передбачені ним Методики встановлення ціни за доступ до об’єктів інфраструктури, даючи тим самим можливість значно підвищувати ціну за доступ.
Окрім цього, посилаючись на воєнний стан і особливий режим використання об’єктів електроенергетики, представники АТ «Одесаобленерго» вимагають розривання чинних договорів і демонтажу телекомунікаційних кабелів з використанням сумісного підвісу на електричних опорах ЛЕП.
Об’єкти телеком-інфраструктури є так само елементами критичної інфраструктури, як і об’єкти електроенергетики, а воєнний стан серед іншого передбачає впровадження особливих вимог до роботи підприємств телекомунікацій. Тому посилання на воєнний стан як підставу для відключення телеком-кабелів не має виправдання.
Відключення кабелів провайдерів, які не переукладуть договори за значно завищеними, взятими «зі стелі» тарифами, загрожує втратою зв’язку, що особливо небезпечно під час дії воєнного стану, без зв’язку залишиться не лише Київ, але й значна частина України.
Такі відмови в укладанні договорів ставлять під реальну загрозу відключення базових станцій операторів рухомого (мобільного) зв’язку, що призведе до погіршення якості рухомого (мобільного) зв’язку, виникнення суспільного резонансу та погіршення керованості регіону.

«Це недопустимо!» – обурюється народний депутат

object(WP_Term)#13145 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини