Данченко: «Україна живе у двадцятирічній давнині. Слід перейти від сировинної моделі до цифрової економіки»

Цифрова галузь – друга за зростанням ВВП в нашій державі, а Україна – єдина у світі, хто досі не має міністерства для цієї галузі, – зауважує голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко. На Тижні України у Лондоні він відкрив ІТ-день, у рамках якого проходять панельні дискусії з різних аспектів інноваційного розвитку України та її місця в світовому цифровому співтоваристві. На відкритті Данченко наголосив на важливості цифровізації для розвитку країни.

Поперше, цифровізація вбиває корупцію. Тому так важко рухаються цифрові реформи в Україні. Кожен новий електронний сервіс забирає у конкретного чиновника його тіньові великі доходи. А отже, для її запровадження потрібна політична воля: «Влада повинна дати можливість виконувати цифрову трансформацію так, щоб не захистити корупціонерів. Унас цього не відбувається».


По-друге, адміністративна реформа. Поки в Кабінеті Міністрів не буде відповідального за цифрову економіку,нічого рухатися  не буде. «Ця частина адміністративної реформи вже вбиває величезну корупцію в самих державних установах. Бо за рахунок оптимізації і створення єдиного органу можна зекономити мільярд гривень на рік», – каже Данченко. Такі міністерства є у Польщі, Великій Британії, Естонії – в усіх, крім України.

Далі: законодавча база. Нардеп каже, що блок із семи законів вже підготовлено і зареєстровано у парламенті.  «Це електронні комунікації, це радіочастотний ресурс, це електронні публічні реєстри, це обчислення у хмарах, додатки до закону про електронні довірчі послуги, новий законопроект про кібербезпеку, про обкладання податками криптовалют. Це повинна зробити Верховна Рада, якщо вона справді зацікавлена в розвитку України і переходу від сировинної економіки до цифрової. Наприклад, ми досі не проголосували закон про електронні комунікації і тому живемо за двадцятирічною давниною і законом про телекомунікації».

Також слід створити внутрішній ринок споживання для вітчизняних ІТ компаній і стимулююче оподаткування для ІТ галузі.

Данченко підсумовує: «Побудова цифрової інфраструктури це завдання номер один для України! Тільки після того, як не менше 95 відсотків території країни та не менше 95 відсотків громадян будуть мати доступ до високошвидкісного інтернету, можна говорити про повноцінне розгортання цифрової економіки».

 

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини