Данченко: «Цифровізація вбиває корупцію, але не всі чиновники тому раді»

У суботу у Києві відбувся Software Development Forum 2018, який об’єднав на одному майданчику всіх представників галузі інформаційно-комунікаційних технологій.

Традиційно у фокусі форуму – три ключові для галузі інформаційних технологій теми: глобальна конкуренція, розвиток бізнесу та кадрового капіталу, проблемні питання цифровізації України.

Одну з дискусійних панелей відкривав  Олександр Данченко, голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку.

«Цифровізація вбиває корупцію, тому влада боїться цифрових технологій. Кошти, які можна отримати для публічних фінансів від цифровізації, набагато перевищують розміри позичок від МВФ. Проекти, які дозволять значно збільшити надходження до державно бюджету, лежать на поверхні. Електронні митні реєстри, які нівелюють проблему сірого імпорту, технології smart city, які оптимізують витрати на господарство в містах, і багато чого іншого. Ми дуже багато говоримо про цифрову економіку всередині галузі, як цифрові євангелісти, які несуть ідеї в маси. Але головна проблема в тому, що у вищих ешелонах влади роблять вигляд, що перехід на цифру не є першочерговим. За чотири роки в уряді не спромоглися провести адміністративну реформу. Лише створення єдиного органу влади, який би відповідав за цифрову реформу, ліквідація всіє тієї мережі департаментів та відділів, яка існує зараз, значно би зекономила бюджетні кошти.

Друга глобальна проблема – це небажання нардепів розглянути фундаментальні для цифри законопроекти. Хоча система еПарламенту дозволила б це зробити за декілька днів. Але знову ж таки, прозорий еПарламент не дозволив би робити той безлад у сесійній залі, який є зараз. Отже, знову повертаємося до проблеми «вигоди», – зазначив у своєму виступі Олександр Данченко.

Варто зазначити, що за даними ІТ Асоціації України, у 2018 році галузь ІТ (без телекомунікацій) зросла на 20% та сплатила до держбюджету 10 млрд грн податків. Учасники галузі зазначили, що не збираються зупинятися на досягнутому. Україна є відомим гравцем на ринку експорту ІТ послуг та рішень. Всередині країни може генерувати значно більше фінансових, інфраструктурних ресурсів. Головне для ринку – це система прозорого приватно-державного партнерства. Держава має стати союзником для інтеграції елементів цифрової економіки. Бізнес готовий співпрацювати та інвестувати фінансові та інтелектуальні ресурси.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини