Данченко: «Цифровізація принесе у бюджет 10.5 млрд грн без жодної інвестиції»

У бюджеті немає жодної програми з так званої цифрової економіки, а це мільярди гривень, які буквально лежать під ногами, каже депутат «Самопомочі» Олександр Данченко.

Прикладів безліч:
– Перелік електронних сервісів, яких першочергово потребує держава, щоб розвиватися. Наприклад, запровадження публічних електронних реєстрів на блокчейні, на сучасних технологіях.

«Це дає одразу близько 1.5 млрд грн економії у бюджеті, тому що в нас зараз замість одного реєстру – 78 реєстрів, відповідно, 78 компаній, які їх обслуговують і «їдять бюджет».  І рейдерство використовує ці недолугі реєстри, зроблені на папері  20-30 років тому. А це інвестиційний клімат», – каже депутат.

– Електронна акцизна марка, яка повністю вбиває контрафакт не тільки алко- і тютюнопродукції, а й медикаментів.

Данченко пояснює: «Тільки від алкоголю і тютюну мінімальні  надходження можуть становити  3.5 млрд грн. А загалом ринок оцінюється (з медикаментами, з усім іншим) в 17 млрд грн. А електронна акцизна марка ще й захищає покупця від підробки і показує шлях товару, розмитнення його. Це здоров‘я людей насамперед, а не тільки економія коштів».

– Лотерейний бізнес (не гральний), який є в усьому світі. З нього фінансується спорт, культура і інші соціальні програми.

У світі це працює так: є центральна система, така сама, як електронна акцизна марка, стоїть у Мінфіні чи податковій і, купивши чи миттєву лотерею чи якусь іншу – автоматично  йде транзакція до центрального серверу, все обраховується і доходи йдуть централізовано до держави.

В Україні, за інформацією нардепа, зараз просто готівка забирається і все. У 2014 році (ще за злочинної влади) лотереї, попри те, що були в тіні, сплачували 240 млн грн податків на рік, зараз це 30 млн грн. А цифрове впорядкування дало б ще додатково 5 млрд грн на рік до бюджету.

– Легалізація смартфонів та гаджетів. Зараз 95% усіх гаджетів в Україні завезені нелегально. Боротися з цим дуже просто – кожен пристрій має свій IMEI-код і така система була запроваджена, але 4 з половиною роки тому припинила діяти.

Данченко розповідає: «Система вже стоїть в ДЦР, нічого не потрібно робити, лише увімкнути і контролювати ввезення усіх смартфонів. Це одразу дасть 1.2-1.4 млрд грн на рік. Так кажуть навіть в ДФС. І крім того, така система дає соціальний ефект, тому що крадіжки не мають сенсу – вкрадений телефон можна відімкнути через систему і злодій його не увімкне.  Але тут зрозуміло, хто «кришує» крадіжки, а хто «кришує» контрабанду».

І «Самопоміч», і комітет за головування Олександра Данченка борються за цифровізацію. «Самопоміч» була першою політсилою, яка 4.5 року тому йшла на вибори з цифровою економікою:
«Ми залишились єдиними, хто її розуміє, всі інші її використовують для піару. Боротися  можна лише одним – це новий президент і новий парламент, який буде запроваджувати ці технології і не боятися, що цифровізація вбиває корупцію».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини