Данченко: «Електронне голосування наша держава могла зробити ще 5 років тому»

«Естонія і Єврокомісія запропонували до парламентських виборів в Україні використати їхню систему електронного голосування безкоштовно», – повідомив Олександр Данченко, депутат «Самопомочі». Він щойно повернувся з Естонії, де спостерігав за виборами і, в тому числі, й електронного голосування. Данченко каже, люди з Єврокомісії зараз в Києві і це обговорюють.

«Це голосування буде під контролем української ЦВК і ЄС. Євросоюз готовий забезпечувати прозорість, гарантії, що не буде втручання. Це гарна ідея, але я не знаю, чи може вона бути реалізована. Хоча до парламентських виборів це було б
чудово».

Данченко порахував, що із запровадженням електронного голосування для держави витрати на вибори зменшились би у десять разів – саме така різниця між проведенням електронного і паперового голосування. Це десятки мільйонів гривень
економії.

«Електронне голосування наша держава могла зробити ще 5 років тому і зараз увійти в абсолютно новий виборчий процес. Але за 5 років політична система не змінена, немає політичної волі. Електронні вибори – це ознака цифровізації країни.

Цифровізація вбиває корупцію: немає електронної  акцизної марки, немає електронних реєстрів, немає електронних виборів».

Також Олександр Данченко переповів, що Естонія вражена тим, що Андрій Садовий зняв свою кандидатуру на користь іншого демократичного кандидата.

«Це перший випадок в Україні, коли один кандидат робить такий крок для того, щоб об’єднатись. В Україні такого не буває. І приклад Садового Естонія сприйняла дуже добре, бо це справжній елемент демократії».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини