Данченко: «Експортуємо 8.4 тис. тонн міді, не маючи покладів. Це крадені кабелі зв’язку»

Депутат «Самопомочі» Олександр Данченко просить якнайшвидше ухвалити законопроект 8544 щодо посилення відповідальності за умисне пошкодження об’єктів телекомунікацій, припинення незаконного збагачення за допомогою операцій з металобрухтом. Адже ситуація з крадіжками кабелів зв’язку стає катастрофічною.

В  Україні немає власних покладів міді, але її експорт з кожним роком зростає. Тільки торік 8.4 тисячі тонн було експортовано. Це все вкрадені кабелі, наголошує Данченко:

«В операторів зв’язку вирізають кабелі. Залишаються без зв’язку наші прифронтові регіони. Такими диверсіями ворог, країна-агресор, також перевіряє, як ідуть резервовані канали зв’язку, як працює наша армія».

Якщо у 2017 році було 29 190 випадків крадіжки і оператори зазнали втрат на 391 млн грн, то у 2018 році було 34 500 таких крадіжок і збитків вже півтора млрд грн. А держава не може нічого зробити, каже Данченко: «Це не тільки економічні питання, це і якість зв’язку, і наша нацбезпека».

Зауважимо, що законопроект 8544 було включено до порядку денного ще у лютому, але досі руки в депутатів до документа так і не дійшли.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини