Данченко: «6688 потрібно щонайменше подавати на доопрацювання. Його не можна ухвалювати»

Комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку скерував на доопрацювання проект закону 6688, який дозволяє блокувати сайти на 48 годин без рішення суду. Голова Комітету, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Данченко так говорить про недоліки документа: «По-перше, цей законопроект дуже погано підготовлений. Зміни, які він вносить, вносяться в закон, який вже не існує».

Зокрема, поки 6688 знаходився у Верховній Раді, було ухвалено закон про національну безпеку, котрий скасував чимало статей. Крім того, ряд норм запропонованої ініціативи не відповідає і закону про захист авторських прав.

«Наприклад, що таке веб-сторінка, веб-контент не відповідають ухваленому та підписаному Президентом закону про авторські та суміжні права», – деталізує Олександр Данченко.

Він продовжує: «По-друге, в цьому законопроекті є норми, які протирічать свободі слова, свободі інтернету. Він є наскільки сирим, що його ухвалювати не можна, незважаючи на те, що він спрямований на захист національних інтересів України.

Його потрібно подати щонайменше на доопрацювання та доопрацьовувати, виходячи з потреб галузі, національної безпеки, найголовніше – з потреб звичайного українського громадянина».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини