«Дайте мені 6 рядків, написаних рукою найчеснішої людини, і я знайду в них те, за що її можна повісити»

Ця цитата кардинала Рішельє Арман Жан дю Плессі стала сьогодні для Юрія Луценка новим гаслом в роботі очолюваної ним Генеральної прокуратури – державного органу, який перетворився на каральну машину для противників режиму олігархів, котрі захопили владу в країні.

Сьогодні прокурори застосовують новітній метод ізоляції, оббріхування і зневаги тих, хто не мовчить, не відсиджується по своїх домівках, очікуючи на нового месію, котрий звільнить Україну, поборе корупцію, забезпечить свободу та гідне життя. Вони зрозуміли – для того, щоб ізолювати людину, не потрібно багато старань: треба лише придумати звинувачення, влаштувати шоу із обшуками та затриманнями, кілька днів “експерти” і сам Генпрокурор на телеканалах будуть розказувати про “злочини”, оберуть найсуворішу міру запобіжного заходу – тримання під вартою, і все – мета досягнута! Справу будуть розслідувати рік, два, доки людина не втомиться, не зламається і не визнає за собою вину в тому, чого не вчиняла, лише для того, щоб повернутися на волю.

Прикладом такого цинізму є затримання голови Запорізької обласної організації “Об’єднання “Самопоміч” Владислава Марченка та його брата Марка. Владислава довший час переконували зректися політичної сили, перестати критикувати чинну місцеву владу, а коли це не допомогло –  почались погрози. І врешті вони були реалізовані.

Для аналізу замовності провадження проти Владислава наведу лише кілька фактів даного провадження:

Вигаданий прокурорами злочин вчинявся на території Запорізької області, тому і розслідувати повинна Запорізька, а не більш контрольована Харківська прокуратура. Це – порушеня принципу територіальності, передбаченого статтею 218 КПК.

По-друге, також порушений принцип підвідомчості, передбачений статтею 216 КПК. Цей “злочин” має розслідувати Національне антикорупційне бюро, тому що у його вчиненні підозрюється депутат обласної ради, а сума збитків – нібито 87 мільйонів. Більше того – аби змінити підслідність, Генеральним прокурором Україні або його заступниками мала бути винесена постанова. Такого документу прокурори ні захисту, ні суду не надали.

Більше того, прокуратура Харківської області незаконно внесла до Єдиного державного реєстру відомості про статтю 191, порушивши закон. А відтак, усі здобуті “докази” є також незаконними і не можуть бути використані в суді.

Загалом же підозра Владиславу Марченку та його брату є абсолютно необгрунтованою, що й було доведено в досудовому засіданні. Прокуратура заявляє, що кошти нібито були вкрадені, однак об’єкти побудовані, в цьому може переконатись кожен, а на один із них – навіть не виділені досі кошти із бюджету. Крім того, прокурори не надали жодного доказу, котрий би вказував не лише про стосунок підозрюваних до злочину, а й те, що злочин взагалі був.

Присутність в суді преси та загалом великої кількості людей, готовність п’яти народних депутатів України взяти хлопців на поруки, цього разу зашкодили реалізації владного замислу.

Петре Порошенку та Юрію Луценку! Всю “Самопоміч” – не пересадите. Нас багато. А людей котрі, готові боротися за право бути не рабом, а вільною людиною – ще більше. Пам’ятайте, що сльози родин новітніх політв’язнів гарячі і важкі!

 

Тарас Пастух

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини