Cтартує ще одна системна галузева реформа

Сьогодні у Верховній раді великий день – стартує ще одна системна галузева реформа, до підготовки якої я маю честь бути долученим.

За результатом кількарічних дискусій підготовлено та внесено Кодекс процедур банкрутства (номер законопроекту 8060).

Чому це так важливо для українського бізнесу та простих українських громадян?

1. Що отримає бізнес? Не секрет, що чимало торгів у процедурі банкрутства проводились не прозоро, в результаті чого майно продавалось за заниженою вартістю. Законопроектом пропонується здійснювати продаж майна на базі системи ПРОЗОРРО, яка вже довела свою ефективність та зекономила мільярди бюджетних коштів. Друга важлива новація – це встановлення справедливої оплати послуг арбітражного керуючого, адже забезпечення його справжньої, а не фейкової незалежності без механізнім фінансової незалежності – неможливо.

2. Що отримають українські громадяни? Насправді – Книга 2 цього законопроекту є виходом з боргового рабства для людей, які потрапили у фінансову скруту і не можуть самостійно з неї вийти. Наша країна пережила два серйозних фінансових потрясіння, в результаті чого десятки тисяч людей залишились наодинці з непідйомними кредитами. В усіх цивілізованих країнах з ринковою економікою існує процедура банкрутства для фізичних осіб, яка дозволяє очиститись від боргів у випадку неможливості їх обслуговування.

Крім того, законопроект пропонує окрему процедуру для власників єдиного іпотечного житла, адже сьогодні держава робить вигляд, що проблеми не існує, а богровий зашморг для людей лише затягується. Ми ж пропонуємо дієвий механізм, який дозволить очиститись від боргів та зберегти дах над головою.

Ще одна важлива деталь – законопроект готувався в першу чергу експертним середовищем, а відтак, за визначенням не є проектом якоїсь однієї політичної сили. Звичайно, між першим і другим читанням буде ще чимало роботи, щоби доопрацювати спірні моменти, але я вірю, що до кінця цієї сесії ми подаруємо для бізнесу чесні і не корупційні механізми банкрутства, а для громадян – вихід із боргового рабства. Люди, які опинились у фінансовій скруті мають мати шанс на нове життя!

Руслан Сидорович
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті