Чисті руки рятують життя

Один з п'яти пацієнтів в країнах з низьким рівнем доходу має шанс підхопити інфекцію в момент отримання медичної допомоги. Сьогодні, 5 травня, Всесвітня організації охорони здоров'я відзначає День гігієни рук #CleanHands!

Чисті руки рятують життя, оскільки дозволяють уникнути зараження інфекційними захворюваннями, знизивши ймовірність передачі патогенів у медичних закладах на 50%!

Як доповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи з проблеми антимікробної резистентності, разом з колегами долучився до Глобальної кампанії ВООЗ. Закликаємо Міністерство охорони здоров’я дослухатись до рекомендацій ВООЗ та розробити Національну програму для контролю та попередження розповсюдження патогенів (IPC) та загалом прискорити реформування системи охорони здоров'я в Україні.

Антимікробна резистентність загрожує ефективному лікуванню багатьох інфекційних захворювань та суттєво збільшує видатки на ці потреби у цілому світі. Передбачається, що це призведе до скорочення ВВП країн Європейського Союзу на 2.39% з 2015 до 2050 років та до понад 2,1 мільйона смертей, причиною третини з яких стане туберкульоз. Україна вже давно знаходиться у фокусі спостереження ВООЗ через високий епідеміологічний рівень.

Минулого тижня, під час весняної сесії Асамблеї ПАРЄ, комітет соціальних питань, охорони здоров'я та сталого розвитку Асамблеї розглянув та затвердив так званий вступний меморандум, яким відкрив шлях до написання звіту з питання антимікробної резистентності в Європі, погодивши робочі відрядження до Азербайджану та Норвегії з метою збору інформації та досвіду стосовно боротьби з проблемою. Проект звіту має бути представлений на комітеті вже у рамках осінньої сесії ПАРЄ, а проект резолюції до нього – наступного року.

Сергій Кіраль
object(WP_Term)#12936 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12937 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті