«Чиновників влаштовує туристичний хаос», – Анна Романова

«Держава, недооцінюючи туристичну індустрію, роками фактично її знищувала», – каже народний депутат «Самопомочі» Анна Романова. Якби держава створила умови сприяння туристичній галузі, як це зробила Туреччина в 60-х роках, ми би отримували близько 10 млрд доларів додаткових грошей в економіку щорічно; поліпшили би свій імідж і, найголовніше, сприяли би цілісності країни».

5 років тому не більше 1% мешканців Донбасу хоч раз в житті бували на Західній Україні, і це дало можливість країні-агресору продукувати міфи у свідомості українців як зі Сходу, так і з Заходу. 
Статистика вражає: Українці всі роки незалежності майже не подорожували Україною. Люди або просто нікуди не їдуть у відпустки через низькі доходи, або якщо подорожують – то за кордон. Здебільшого у Туреччину, Єгипет, а тепер вже – після безвізу – у Грецію, Іспанію…, але не в себе в країні. Таким чином, виводячи гроші в економіку інших держав. 
Щороку українці, подорожуючи за кордон, вивозять з рідної країни, за офіційною статистикою НБУ по безготівкових розрахунках, приблизно 5 млрд доларів. Іноземці, які приїжджають в Україну, витрачають не більш як 2 млрд доларів. А після 2013 року кількість в‘їзних туристів до України скоротилася удвічі. Ті іноземці, які до нас приїжджають, в основному це чоловіки з низьким рівнем достатку, і їдуть вони за українськими жінками. У решти світу Україна асоціюється з війною, з нестабільністю, величезною корупцією. Посольства багатьох країн не рекомендують подорожувати до України. Наша країна у 2016 році увійшла у топ-10 країн, небезпечних для подорожування за рейтингом всесвітнього економічного форуму. 
На думку Анни Романової, держава нічого з цим не робить. 
«Нам треба створити якісний туристичний продукт, розібратися на туристичному ринку, запровадити європейські стандарти сервісу. Держава має створювати позитивний імідж».
Але ніякого плану дій в державі немає. Депутат від «Самопомочі» зауважує:
«Після моєї багаторічної критики держави, що вона нехтує такою величезною індустрією, вони тільки зараз затвердили таку собі стратегію. Але вона нічого спільного не має зі стратегіями туристичних успішних країн. Там лише якісь загальні фрази, від стратегії там тільки назва. Ніякої конкретики. Не окреслили туристичні продукти, які будуть унікальними і конкурентоспроможними, немає відповіді, яким чином Україна позбавляється іміджу воюючої країни, країни дешевого секс-туризму. Яким чином і якого туриста Україна хоче привабити».

Завдяки зусиллям Анни Романової та інших вперше у 2016 було виділено кошти на промоцію держави у світі. І чиновники з департаменту туризму навіть не змогли освоїти ці гроші, бо вчасно не провели тендери. З 1 мільйона євро за 2017 рік використали лише 44%. Більшість грошей згоріло, а ті, що не згоріли, використанівкрай неефективно. Фактично за ці кошти чиновники покаталися по «закордонах». При чому, з чим вони туди їздили, з яким українським турпродуктом – логіки та адекватних пояснень немає.
Анна Романова наголошує: «Туристичну індустрію треба розвивати системно, не просто на словах, а реальними діями, ухваленням реальних законів. Я зареєструвала закон 8317, він наводить лад на туристичному ринку та створює умови для подальшого розвитку. Але його досі не вносять до сесійної зали, бо він невигідний чиновникам з Кабміну. Бо їх влаштовує той хаос, якийсьогодні є».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини