Чверть податків – на освіту, і конкурентна зарплата вчителя: Садовий розповів програму «Самопомочі» в галузі освіти

«Щороку кількість абітурієнтів, які вирішують вчитися за кордоном, збільшується. Чому? Тому що там немає корупції і є якісні знання». – вважає лідер «Самопомочі» Андрій Садовий.

Як написав він на своїй сторінці у  Facebook, «Самопоміч» має план, як зробити українські освітні заклади і їхніх випускників конкурентоспроможними в Європі.

Зокрема, партія пропонує 25% усіх податків скеровувати на розвиток галузі освіти, і акциз із продажу тютюну та алкоголю – так званий податок на гріх – інвестувати у розвиток дітей (музика, малювання, спорт).

«Професія вчителя має бутиконкурентна: педагоги мають отримувати щонайменше на третину більше, ніж середня зарплата в країні», – додає Садовий.

Професійно-технічну освіту в «Самопомочі» пропонують відроджувати через узгодження замовлення із потребами місцевого бізнесу. А у вищих навчальних закладах – запровадити конкуренцію через проектне фінансування науки та інновацій в 10-ти найкращих вишах країни.

«До речі, Львів у цьому році майже третину бюджету скерував на потреби освіти. У кожній школі – по два мультиборди, завдяки яким дітям легше пояснити фізику та хімію. Найкращі вчителі та науковці отримують муніципальні премії, так само, як і випускники наших шкіл, які здають ЗНО з максимальним результатом. Так має бути у всій країні!», – написав Садовий.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини