Чужими руками: президентська схема в «Укроборонпромі»

Як вважає депутат «Самопомочі» Тарас Пастух, який сам брав участь в АТО, після резонансного розслідування Bihus-Info про масштаби корупції в «Укроборонпромі» за участю близьких друзів Глави держави, сам Президент мусить бодай якось відреагувати.

«Очевидно, що Президент має заявити свою позицію щодо кожного звинувачення. Гірша ситуація, коли ми не чуємо відповіді на ці звинувачення.  Але, думаю, що традиційно Президент скористається своїми «говорящіми головами», які сьогодні є в парламенті і які будуть заговорювати цю історію і звинувачувати всіх, хто критикує Президента в тому, що
вони працюють на Росію».

Тарас Пастух зауважив, що за 5 років війни українське суспільство не вперше чує різноманітні факти про розкрадання. Але вони завжди носили характер поодинокий,  які десь зводились в кінці на директора якогось оборонного підприємства, якогось генерала, заступника міністра. З наближенням виборів факти заробляння на війні випливають дедалі більш кричущі.

«У чинній владі відчули, що корабель починає тонути і один одного починають «зливати». Те, що побачили вчора – люди якраз стали свідками того, що це не поодинокі випадки, а чітко вибудувана схема, яка веде до Верховного Головнокомандувача, до Президента України. Тому що без його відома ці всі речі не могли відбуватись. Я думаю, ще ближче до виборів – а дай Боже, зміниться влада – ми почуємо набагато більше таких фактів, сум і хто до цього був причетний».

Тарас Пастух наголошує: Гладковський (заступник секретаря РНБО і фігурант корупційних схем в оборонці) не міг просто так опікуватись «Укроборонпромом»:

«Це для всіх очевидний факт. Він –  один з наближених друзів, бізнес-партнерів Президента. І очевидно, що Президент сам вкрасти не може, йому потрібно організувати чітку структуру, якій він максимально довіряє, і яка далі буде виконувати це його доручення».

Депутат «Самопомочі» вважає, що потрібно привернути увагу до цих справ і нарешті запустити тимчасову слідчу комісію, щоб парламент міг провести і своє розслідування:

«Свого часу така комісія була створена, і під час роботи цієї комісії ми також знайшли дуже багато фактів, де з оборонних підприємств гроші виводилися на приватних підприємців, які були зареєстровані в магазинах, в квартирах. І вони продавали запчастини, комплектуючі до безпілотників, до бронетехніки. Але всі ці факти далі у подальших кримінальних провадженнях не реалізуються».

Але Тарас Пастух просить громадян звернути увагу на те, що не всі опозиційні до влади політики справді хочуть чесного розслідування: «Є ризик, що ця історія буде використана певними кандидатами, щоб отримати політичні дивіденди, суто для політичного піару перед президентськими виборами, а не для реальної боротьби з корупцією».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини