«Чому у пріоритетах роботи уряду немає податку на виведений капітал?» – Тетяна Острікова


За словами народного депутата Тетяни Острікової, яка є членом Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики, сьогодні на годині запитань до уряду Прем’єр-міністр говорив про порядок денний роботи уряду, нові економічні закони, але серед  пріоритетних напрямків роботи немає податку на виведений капітал. 
«Абсолютно очевидно, що уряд не чує і не розуміє, що це питання вже стало національною ідеєю українського малого, середнього і великого бізнесу. Вчора під парламентом стояли не тільки представники «Автоєвросили» і не тільки авто на іноземній реєстрації. Вчора стояли підприємці, які працюють, які наповнюють бюджет і які нічого не вимагають від держави, нічого не просять, проте мають надію, що та національна ідея, якою став податок на виведений капітал за останні 4 роки, буде втілена ще цим парламентом».
Серед переваг податку на виведений капітал народний депутат називає збільшення зовнішніх і внутрішніх інвестицій, збільшення робочих місць, зростання конкурентоспроможності нашого бізнесу і, відповідно,зростання економіки: «Податок на виведений капітал вже на третій рік спричинить щорічне додаткове зростання ВВП на 1% та додаткові інвестиції у розмірі щонайменше 110 мільярдів щороку. Гроші залишатимуться в Україні, не будуть виводитись з країни під виглядом роялті, відсотків не резидентам, як це робиться зараз, щоб не платити податок на прибуток. Це спрощене адміністрування податків, не буде нескінченних податкових перевірок, які заважають бізнесу працювати. Більше коштів отримає державний бюджет, а це означає додаткові пенсії, будівництво нових лікарень, шкіл, доріг. І, нарешті, Україна зможе конкурувати за інвестора з іншими країнами». 

«Сьогодні у сусідній Польщі інвестор може отримати податкові канікули на податок на прибуток на 10 і навіть 15 років, залежно від розміру інвестицій, рівня безробіття в регіоні і кількості створених робочих місць.  А Угорщина знизила податок на прибуток до 9%. Латвія, Естонія, Грузія сьогодні взагалі не мають податку на прибуток. Там сьогодні вже працює податок на виведений капітал».

За словами Острікової, у залі парламенту багато говорять про інвестиційний клімат країни і конкуренцію за інвестора, проте чітких кроків для залучення інвестицій ані Верховна Рада, ані Кабмін не роблять: « Хочу спитати парламент і уряд, чим сьогодні ми можемо конкурувати за інвестора, як не створенням сприятливого податкового середовища? Дуже сподіваюсь, що серед того нового порядку денного уряду і серед топ-пріоритетів буде голосування і запровадження саме нашим парламентом, хоча би в першому читанні, законопроекту про скасування податку на прибуток і запровадження податку на виведений капітал».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини