Члени Комітету Ради з ПЕК ставлять під загрозу стабільність цін на електроенергію в Україні

Триває засідання Комітету Верховної Ради з ПЕК, на якому розглядається проект закону 8449д щодо зелених аукціонів.

Нагадаю, наша тверда позиція у тому, щоб знизити найвищі в Європі зелені тарифи і негайно запровадити зелені аукціони. Якщо цього не зробити вже цього року, додаткове фінансове навантаження на всіх споживачів електричної енергії складе 10-15 мільярдів гривень. Це додатково до 15-17 мільярдів, які українці вже зараз змушені щороку сплачувати зеленому бізнесу.

Тобто у підсумку небагата Україна спонсоруватиме галузь, головним гравцем на якому є ДТЕК Рината Ахметова, на понад 1 мільярд доларів на рік!

Основні складові сонячних електростанцій (сонячні панелі) за останні роки подешевшали майже у 9 разів! Вітротурбіни подешевшали майже вдвічі! І це при значному підвищенні ефективності обладнання! А бідні українці продовжують платити зелені тарифи в рази більші, ніж багаті німці!

На Півдні України окупність сонячних станцій вже складає лише плюс-мінус 4 роки, а дохідність біля 25% річних у євро! Хоча для України в принципі нормальною вважається окупність до 7 років, а дохідність біля 15%.

Треба бути чесними та об’єктивними: всі хто сьогодні будують зелені електростанції, купують панелі вдвічі дешевше, аніж 5 років тому, але мають тариф той же – і це оплачує споживач.

Мої правки дозволять отримувати все ще високу дохідність станціям на рівні 16%-18% річних у євро – це нормальна приваблива дохідність. Цілком достойна пропозиція, про яку інші галузі просто мріють.

На жаль, абсолютна більшість членів Комітету сьогодні не знайшли в собі мужності протистояти лобізму зеленої генерації, яка фактично обклали Україну новим податком.

Мою поправку щодо зниження зеленого тарифу на сонце на 30% і вітер на 10% Комітет не підтримав. Таке зниження дозволило б нормально розвиватися зеленим, і водночас зняло б надмірний тягар зі споживачів.

Не розумію позицію колег по Комітету. Адже їхня сьогоднішня неконструктивна позиція гарантовано виллється у підвищення тарифів для споживачів на десятки відсотків вже у наступний рік-два. А якщо не зупинити лобізм зелених, то нас змусять платити і вдвічі більше за електроенергію, аби задовольнити всі плани зеленої генерації.

Буду наполягати на своїх поправках у залі Парламенту під час розгляду законопроекту 8449д у другому читанні.

Або Рада негайно знизить «зелені тарифи» і запровадить «зелені аукціони», або Україна стане перед загрозою фінансового колапсу енергетики через непомірні, нічим не виправдані апетити «зеленої енергетики»!

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті