«Чергові вибухи  У Балаклії – це питання часу. Безвідповідальність небезпечна для життя», – Дмитро Булах

Пожежу у Балаклії на Харківщині вдалося загасити. Напередодні на військових складах, де рік тому, 23 березня, вибухнув військовий арсенал, почалася пожежа. Як повідомили місцеві мешканці, над військовою частиною стояв стовп диму.

Мер Балаклії повідомив, що вибухи заплановані – підривають залишки боєприпасів, що залишились після торішньої НС. Але, за словами місцевих – жодного попередження не було, десь о 2 годині почали евакуювали дітей зі школи та дитсадків, людей відпустили з роботи. Близько 17-ї години, за словами очевидців, вибухи відбувалися кожні 10-15 секунд, на територiї військової частини зайнялася одна з будiвель.

Депутати Харківської обласної ради від “Самопомочі” Тетяна Бідняк та Дмитро Булах приїхали на місце подій одразу після того, як їм зателефонували місцеві мешканці.

«На територію військової частини нас не пустили. Точні причини загоряння та вибухів досі невідомі, версії з різних офіційних джерел різняться, – розповів Дмитро Булах. – Але в будь-якому разі, я оцінюю вчорашню надзвичайну ситуацію як логічний наслідок минулорічних подій. Минув більш як рік, а за вибухи, які стались в березні 2017 року, ніхто не відповів. Якщо і за ці вибухи ніхто не нестиме відповідальності, то варто очікувати на продовження. Бо снарядів тут ще багато, все не розміноване остаточно. Снаряди зберігаються в траві, просто неба, порушуючи усі норми. І чергові вибухи – це питання часу. Безвідповідальність є небезпечною для життя».

Тетяна Бідняк, голова фракції «Самопоміч» у Харківській обласній раді: «Пожежу, наче, загасили, принаймні, відблисків не видно, пожежні машини чергують про всяк випадок. Щодо причин вчорашніх вибухів залишається купа питань, ми почули вже три офіційних версії, які суперечать одна одній і здоровому глузду. Наприклад, за однією з них, через наїзд танка на снаряд виникла іскра, трава зайнялась, почалась пожежа. Але, згідно із правилами зберігання боєприпасів, трави на арсеналі взагалі не може бути. На запитання про те, чого її не покосили минулого року, бо це ж не зелена трава загорілася, мені відповіли: «Ви що? Це ж небезпечно, там болванки, що не розірвались з минулого року! Там не можна ходити!» Тобто, ходити не можна, а танком можна?!»

Місцеві мешканці кажуть, що на ранок у Балаклії спокійно. Школи, дитсадки та лікарні сьогодні працюють в штатному режимі. Мешканці, які вчора покинули місто, ближче до опівночі повернулись додому.

Марина Смолянець, мешканка  Балаклії, розповідає: живуть, немов на пороховій діжці:  «На що очікувати далі? Ситуація минулого року нічого не навчила. Як не охороняли нормально, так і не охороняють. Заберіть, до біса, цей арсенал з нашого міста. Ми хочемо жити спокійно».

Основною причиною пожежі заступник начальника озброєння ЗСУ Валерій Стецюк назвав загоряння трави. «Точну причину загоряння назвати ми не можемо. Версій буде ще багато, щодо кожної проведуть слідство», – розповів військовий. Але ймовірність диверсії, за його словами, слідство повністю виключає.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини