Через зволікання Мін’юсту рейдери отримали змогу пограбувати завод

З січня 2017 року ТОВ «Нові енергозберігаючі технології» (ТОВ «НЕСТ») потерпає від рейдерів, котрі почали захоплення з підробки установчих документів, а завершили фізичним захопленням підприємства.

Здавалося б, крапку в ситуації було поставлено 28 березня 2018 року, коли Київський апеляційний адміністративний суд поновив законних власників заводу у своїх правах.

Фактично підприємцям дали право законно заходити на власний завод, проводити аудит та інвентаризацію, підраховувати збитки, завдані рейдерами. Однак, цього не сталося, тому що Міністерство юстиції не внесло законні зміни до Реєстру речових прав на нерухоме майно. До слова, мова про реєстр, куди злочинці без проблем ввели підроблені дані.

Відтак, відповідно до інформації з Реєстру, власниками «НЕСТ» досі є рейдери, які утримують його силовим способом. При цьому, в Міністерстві заявляють, що не можуть внести зміни до бази через відсутність технічної можливості. Поки чиновники не можуть вирішити цю проблему, обізнані джерела говорять, що з заводу вивозять обладнання. Мова, зокрема, про дороге лабораторне обладнання приблизною вартістю у 2 мільйони гривень.

Тож питання, що робити законним власникам заводу, залишається відкритим. «Рішення суду треба виконувати та вкрадене рейдерами майно після титанічної та дороговартісної боротьби треба повертати власникам», – коментує ситуацію народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошниченко.

Підсумовуючи, він акцентує: «Хто покараний? Хто понесе відповідальність за вкрадену власність, побитих та покалічених людей, збитки та втрату іміджу держави?»

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини