Через неправомірні роз’яснення фіскальної служби може здорожчати водопостачання – «Самопоміч» закликає Мінфін виправити ситуацію

Поки Прем’єр-міністр і міністр фінансів ділять між собою повноваження та впливи на Державну фіскальну службу, остання на власний розсуд трактує закон та видає роз’яснення, які знаходяться поза межами здорового глузду, Податкового кодексу та законних повноважень. Так, за словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяни Острікової, одне з таких роз’яснень може призвести до підвищення тарифів на воду для населення.

Вона розповідає: «Зокрема, в одному з листів ДФС роз’яснила, як потрібно трактувати норми Податкового кодексу щодо рентної плати за водокористування для водоканалів, і запропонувала їм застосовувати якусь невідому величину, а не передбачений ПКУ коефіцієнт 0,3 , що призведе до збільшення рентної плати для водоканалів в чотири рази. Враховуючи те, що основним споживачем води від водоканалів є населення, для нас це означатиме, що тариф в середньому по Україні зросте на 22 копійки за метр кубічний».

Крім того, за словами віце-президента Асоціації водоканалів Ольги Бабій, роз’яснення ДФС може призвести до здорожчання тарифу, наприклад, для «Київводоканалу» в середньому на 28 копійок на один метр кубічний. Вона продовжує: «У «Кременчукводоканалу» в шість разів збільшиться розмір рентної плати». Це, переконана Ольга Бабій, спричинить чергову збитковість водоканалів, відповідно, можливе банкрутство деяких з них.

Водночас, акцентує директор Департаменту правового забезпечення «Київводоканалу» Катерина Швець, скасувати роз’яснення ДФС поки не допомогли звернення ні в комітети Верховної Ради, ні в Мінфін, ні в ДФС.

«Проблема з рентною платою за водокористування викликана неправомірним роз’ясненням Державної фіскальної служби, – підсумовує Тетяна Острікова. – Тому я вимагаю від міністра фінансів почати нарешті займатися формуванням податкової політики та згадати про норму Податкового кодексу, яка надає Міністерству фінансів повноваження координувати діяльність ДФС, і негайно розібратись з цією проблемою».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини