“Через брак коштів гроші, необхідні для лікування за кордоном отримає лише частина хворих. Що робити іншим?” – Ірина Сисоєнко

Як повідомила народний депутат “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Сисоєнко, сьогодні розпочала роботу комісія МОЗ щодо лікування українських громадян за кордоном — фахівці перевіряють дані пацієнтів, що включені в чергу, аби видавати їм інформаційні (гарантійні листи).

“Однак для того, аби пацієнти отримали кошти, Міністерство фінансів повинно якнайшвидше передати в МОЗ погодження паспорту бюджетної програми, – лише тоді 186 мільйонів гривень будуть розподілені між пацієнтами, які потребують термінового лікування у закордонних клініках”, – наголошує Ірина Сисоєнко.

Народний депутат зазначає, що від початку 2017 року на програму лікування за кордоном було виділено близько 203,9 мільйонів гривень, які давно вже використані. Додаткові 186 мільйонів гривень передбачили для хворих при голосування за зміни до бюджету у липні. “На жаль, при голосуванні не була врахована моя поправка про виділення 300 мільйонів гривень саме на дофінансування програми лікування закордоном. Зараз очевидно, що 186 мільйонів гривень так і не покриють потребу в лікуванні всіх 119 осіб, що є в черзі, а кількість звернень на включення в чергу буде збільшуватись щотижня”, – наголошує Ірина Сисоєнко.

Що пропонує «Об’єднання «Самопоміч»?

По-перше, для більшої ефективності реалізації програми лікування закордоном, Україна має укласти  договори із урядами інших країн для визначення переліку клінік, де мають лікуватись наші громадяни: “Зараз жодного контролю не існує. Якщо держава витрачає мільйони гривень оплачуючи в клініки різних держав, то ми маємо бути впевнені в тому, що закордонна клініка, в яку їде пацієнт, дасть найкращий результат на одужання. Уряд України має контролювати остаточний результат та пересвідчуватись, в якому стані хворі повертаються додому і чи повертаються взагалі. Уряд України має захищати права і інтереси громадян держави шляхом договорів з міністерствами охорони здоров’я інших країн, куди їдуть наші пацієнти», – переконана Ірина Сисоєнко.

По-друге, все ж необхідно формувати умови для проведення трансплантації можливостями української медицини (для цього необхідна державна програма, яку має нарешті затвердити уряд), адже більшість пацієнтів програми лікування за кордоном якраз виїжджають в Білорусію, Індію на трансплантацію. Ми маємо нарешті це робити в Україні і рятувати не одиниці людей, а десятки та сотні.

 

object(WP_Term)#12919 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини