
Група із верифікації отримувачів соціальних виплат та пенсій, яка працює у Міністерстві фінансів, виявила 379 тисяч осіб, які отримують соціальні послуги за підробленими документами.
«Однак держава не визнає, що від роботи цієї групи сьогодні існує позитивний ефект для державного бюджету – він становить 1,4 млрд гривень на місяць. Саме на таку суму ця група встановила, що з державного бюджету щомісяця отримуються незаконно гроші. Це більше 15 мільярдів на рік», – зазначає Тетяна Острікова, народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», член Комітету з питань податкової та митної політики.
Фракція «Об’єднання «Самопоміч» вважає це неприпустимим та вимагає закласти ефект від верифікації отримувачів соціальних виплат і пенсій в проект бюджету на 2017 рік при його підготовці до другого читання.
«Більше того, ми звертаємо увагу на той факт, що чи не вперше соціальні фонди ідуть з профіцитом, і до кінця року він становитиме близько 15 мільярдів гривень. У той же час в проекті державного бюджету на 2017 рік додатково закладено фінансування на соціальні виплати у розмірі 36 мільярдів гривень. Виникає логічне питання: який сенс збільшувати фінансування цих фондів, якщо у них до кінця року буде профіцит 15 мільярдів гривень? Чому ці мільярди не враховані урядом при підготовці державного бюджету на 2017 рік?» – наголошує Тетяна Острікова.