Бюджет на 2017 рік має були справедливим щодо людей, — Войціцька

Бюджет на 2017 має бути не лише чесним та реалістичним, але й справедливим щодо людей. Про це під час представлення Кабінетом міністрів проекту бюджету на 2017 рік заявила депутат від “Самопомочі” Вікторія Войціцька.

Народний депутат висловила сумніви щодо реалістичності дохідної частини бюджету на 2017 рік.

“Наприклад, надходження в бюджет від Національного банку, заплановано більше 40 мільярдів. Тільки цього року ми так і не отримали від них 36 мільярдів, тому що не сформована Наглядова рада. Тому, чи наступного року ми отримаємо 40 мільярдів, знаходиться від великим знаком питання.

По-друге, надходження від рентних платежів. У проекті закладена сума більше 40 мільярдів. Компанія “Укрнафта”, яка є напівдержавною заборгувала державі більше 10 мільярдів і не збирається їх виплачувати. Знову виникає питання, яка частка сплат від “Укранфти” є у цих в цих коштах, та чи реалістично буде отримати ці гроші?” — зауважує народний депутат.

Ще одним проблемним місцем у бюджеті, на який звернули увагу представники фракції “Об’єднання “Самопоміч” — це питання податку на додану вартість. “Мінфін спрогнозував доходи від ПДВ в 2017 році на рівні 280 мільярдів гривень з урахуванням ліквідації пільг для сільськогосподарських підприємств. Якщо порахувати, то це 11% ВВП. В той же час середній показник по ЄС лише 7%. Відповідно, виникає питання, за рахунок чого в Україні будуть збирати на 4% більше, ніж в середньому по країнах ЄС? Важливо, аби податки не збирали за рахунок видушування з бізнесу, за рахунок передплат”, — розповіла Тетяна Острікова.

Резюмуючи Вікторія Войціцька додає: “Сьогодні ми фактично штовхаємо людей у шокову терапію, встановлюючи ринкові ціни на енергоресурси. Чи підставляє при цьому держава плече людям, чи вона надає їм можливості, аби здійснювати необхідні заходи по енергозбереженню? Чи достатньо 800 мільйонів та 100 мільйонів євро, які ми, можливо, отримаємо у якості міжнародної допомоги? Давайте сідати, робити розрахунки і дивитися, але ми маємо сьогодні допомогти людям”.

Вікторія ВойціцькаТетяна Острікова
object(WP_Term)#13034 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13035 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13036 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка