«Бюджет Міноборони потрібно збільшити щонайменше вдвічі», – Андрій Садовий

А зарплати солдатам на передовій підвищити до 28 тисяч гривень. Таку пропозицію щодо розвитку української армії лідер «Самопомочі» Андрій Садовий озвучив в інтерв’ю телеканалу «24».

«Якщо вояк на передовій отримує 8 тисяч гривень – хіба це гідна зарплата? Наступного року передбачають 10 тисяч. Та це все одно мало. На моє переконання, зарплата на передовій має бути 28 тисяч гривень. Де їх взяти? Забрати з витрат, які передбачені на держслужбовців», – заявив Андрій Садовий.

За його словами, в Україні аж 200 тисяч чиновників, на яких наступного року планують витратити 135 млрд грн. А на Міноборони в бюджеті передбачили лише 111 млрд грн.

«Я би однозначно 10 млрд передав з держслужби на потреби армії, для зарплат солдатів», – переконаний він.

Крім зарплати, потрібно продумати забезпечення солдатів, які повертають з передової додому. За словами Садового, у Львові вже понад 2 тисячі ветеранів отримали по 100 тис. грн одноразової допомоги. І така програма повинна працювати у всій Україні.

«Ми багато чуємо про те, яка сильна наша армія. Але маємо знати одну правду – 80% бюджету Міноборони іде на проїдання. Це сумно. Бюджет на оборону має бути щонайменше вдвічі вищий, бо солдат – це опора. Він має мати гідну зарплату, гідний захист, сучасне обладнання. І треба зброю і амуніцію виробляти тут, в Україні, розвивати сучасний військово-промисловий комплекс. Сьогодні цього не роблять. Чому? Бо комусь вигідно на заводі одного з депутатів випускати міномети «Молот», і байдуже, що вони вибухають. Ніхто не думає про людину, про солдата. Наприклад, американці готові інвестувати в нашу оборонну промисловість, але ніхто їх туди не пускає», – додав Садовий.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини