Бюджет-2019 принижує тих українців, хто ще не виїхав за кордон

Депутати фракції «Самопоміч» вимагають від уряду врахувати їхні пропозиції до головного кошторису країни. Адже теперішня його редакція  – це бюджет і не про людей, і не про економіку. Це бюджет циклу життя країни без зростання і без надії, що завтра буде краще.

Багато сумнівів викликає реалістичність макроекономічних показників. Хоча би взяти індекс споживчих цін чи інфляцію, яка в проекті становить 7%, але цього року інфляція сягає понад 9%. Плюс збільшується податок на доходи фізичних осіб на 16%.

Роман Семенуха звертає увагу, що Кабмін знову закладає  мільярди гривень (а саме 17 млрд) від приватизації, а стан виконання цієї частини близько 100 млн грн. Також невтішні прогнози щодо торговельного сальдо, платіжного балансу України. Бо пропонується, що імпорт буде збільшено на 9%, а експорт всього на 8%. А це, безумовно, буде тиснути на національну валюту. Також викликає сумнів, куди саме розподілятимуться ці кошти, які зібрані у платників податків.

«На жаль, уряд навіть не зробив моделі розрахунку бюджету на податок на виведений капітал замість податку на прибуток. А це базова обіцянка, яку давали всі фракції ВР, які підписували коаліційну угоду. А це останній бюджет, який ухвалюватиме ця каденція Верховної Ради», – каже депутат «Самопомочі».

Крім того, фракція «Самопоміч» третій рік вимагає підвищення тарифних розрядів для медпрацівників і працівників освіти. Ірина Сисоєнко наголошує на катастрофічному недофінансуванні медичної та освітньої субвенцій цього року і на аналогічних цифрах у бюджеті на рік наступний.

«Борг освітньої субвенції цього року – 4.4 млрд гривень, такий самий стан фінансування медицини і освіти і наступного року. Плюс дуже низький рівень коштів на закупівлю інсуліну. Хворі на цукровий діабет вже урядом поставлені на коліна.

Також відсутні кошти на екстрену меддопомогу. Ми маємо розуміти, що питання «швидкої» допомоги – це питання національної безпеки. А уряд знайшов кошти тільки на 5 областей України, в тому числі і на Вінницьку. А інші 19 областей не мають жодної копійки».

Аграріям від нового бюджету нічого доброго чекати не варто, каже Іван Мірошніченко. Торік на підтримку АПК заклали 6.3 млрд грн, але реалізували лише 12%. Мірошніченко каже, що це  констатація повного завалення програм на тих напрямках, які були підтверджені бюджетом 2018 року. Він вимагає перенести невикористані кошти з 2018 року на 2019-тий, тобто все, що не було витрачено в 2018, аграрії мають право використати в 2019. Плюс  «Самопоміч» вимагає збільшити програму із відшкодування і покриття  ставок по банківським відсоткам.

«В бюджеті закладено 127 млн для всієї країни, ми вимагаємо поставити 700 млн, і тоді малий і середній фермер, маючи банківський кредит, їх зможе здешевити», – каже Мірошніченко.

Якщо досі під стіни Кабміну виходили медики і освітяни, то наступного року вийдуть ще й айтішники, пророкує Олександр Данченко. Бо уряд лише обкладає цю галузь новими поборами, а зустрічатись воліє з роботом Софією, а не з представниками IT царини України.  

Бюджет має бути для людей, для зростання і розвитку країни – наголошують у «Самопомочі».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини